Skocz do zawartości
JarekTymiski

poblem z wysuwaniem noży rp 220 master

Polecane posty

Witam. Mam problem z wysunięciem noży w mojej prasie. elektrozawór się przełącza z podbieraków na nożę i noże z 2 cm się podnoszą a dalej nie. może trzeba odpowietrzyć gdzieś?

na pierszym zdjęciu to ktory to jest przewód od wypychania siłownika? olej tryska pod ciśnieniem z dwójki. a nie powinnio to być odwrotnie? w jedynce nie leci.

wiecie może od czego są te czarne pojemniki na drugim zdjęciu? od amortyzacij? 

na trzecim zdjęciu z onzaczenia jedunką olej leci pod ciśnieniem do siłownika drugiego przewodu( oznaczone na zdjęciu numerem 2) . natomiast odkreciłem spod jedynki nic nie leci.

czarna magia. wie ktoś co to może być? :/

post-56447-0-29602300-1488476357_thumb.jpg

post-56447-0-82929800-1488476362_thumb.jpg

post-56447-0-87969400-1488476367_thumb.jpg

Trochę słabo widać na zdj wszystko. Nie wiem jak w 220 ale w mojej rp200 ciśnienie oleju chowa noże(wysuwa się siłownik hydrauliczny jednostronnego działania). A jeśli chce wysunąć to otwieram przepływ na rozdzielaczu by olej wrócił a sprężyny wyciągają noże. Poszukaj może coś blokuje a jak to nie pomoże to omiń elektrozawory i podłącz bezpośrednio pod hydraulikę ciągnika.

Nic nie blokuje. A jak podłączyć siłowniki bezpośrednio? Jak one mają po dwa przewody na jednym. To tak jak by jeden wypychal A drugi chował. Na zdjęciu silownika co jest to wypada ze pod numerem dwa wypycha bo olej tam leci jak się odkreci przewód A siłownik się nie wypycha
.

Wiadomość z agroFakt.pl

roman05    9
Napisano (edytowany)

Czarne bańki to amortyzacja noży aby mogły się cofnąć gdy coś wpadnie w rotor. Ten gumowy przewód który wychodzi od tych baniek to do którego wejścia w siłowniku jest podłączony 1 czy 2 ?  (powinien być do 1) 

Pierwsze zdjęcia siłownika 1 wypychanie siłownika(podnoszenie noży)  2 chowanie siłownika (opuszczanie noży)

Trzecie zdjęcie  przewód 2 idzie do czarnych baniek i do siłownika do punktu 1 podnoszenie noży

przewód 1 idzie do siłownika do punku 2 i opuszcza noże 

No chyba że w master jest inaczej ale raczej tak samo jak w profi

Edytowano przez roman05

Na siłowniku co jest zxjecie to pod 2 olej
Leci tryska pod ciśnieniem A z jedynki nic nie idzie. To może ktoś źle przedwody podpiął. Bo widać dawno może nie były używane bo takie ładne są. Prwod ten co idzie do dwójki się rusza pod cisnieniem, to tak jak by olej tu szedł. Może przedwody jendak przedwody ktoś źle przykrecil.
Przewody nie mogą być źle podpiete bo przwody te od piłek tych czarnych są podpiete do wypychania silownika do jedynki. Czyli są dobrze. Może ktoś źle elektrozawory podłączył, odwrotnie. Jutro ma mechanik przyjechać i zobaczyć. I wam powiem co było

roman05    9

Może być też tak że nie otwiera jednego elektrozaworu nr 1 trzecie zdjęcie. Olej idzie do 1 przy siłowniku a z 2 nie może powrócić. I będzie tak jak piszesz noże podnoszą się 2cm ciśnienie w wężu wzrośnie i dalej nie idzie. 

Nic nie blokuje. A jak podłączyć siłowniki bezpośrednio? Jak one mają po dwa przewody na jednym. To tak jak by jeden wypychal A drugi chował. Na zdjęciu silownika co jest to wypada ze pod numerem dwa wypycha bo olej tam leci jak się odkreci przewód A siłownik się nie wypycha

.

No po prostu pomiń elektrozawory w obiegu. 1 pod jedno wyjście 2 pod drugie przy ciągniku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 22tomek22
      witam chciałbym zakupić prase lely welger RP520 i chciałbym się dowiedzieć co o niej sądzicie , jak z dostępnością części i co psuje się najczęściej w nich? mam upatrzoną już tylko nie mam w niej tych trzymaków co trzymają siatkę i czy przy nich powinien być hamulec siatki i do czego on służy właściwie i ile może kosztować?
    • Przez lipa1992
      Witam! Mam pytanie czy ktoś ma Lely Welger RP 445. Jak się sprawuje podbieracz bezkrzywkowy? Czy nie "zawija"? Proszę o odpowiedź
    • Przez merkator50
      Znalazłem w idealnym stanie belarke welger rp 12 i mam kilka pytań ,a mianowicie czy trzeba słeme belować z rosą kiedy jest jeszcze wilgotna ,bo jeśli jest sucha w południe to utknie w komorze i czy wąski podbierak to problem w belowaniu ,a jak z jej awaryjnością.Proszę o odpowiedzi
    • Przez zetor1111
      Witam panowie niedawno stałem sie posiadaczem prasy welger 220 lecz nie jest ona taka za piękna ponieważ stala pod chmurką przez 3 lata i jest cala pordzewiała ale mechaniczznie chodzi mam doo was takie pytanie co może być powodem że ze skrzynki tam gdzie jest wyjście na przekaźnik leci olej? druga sprawa to jak się zakłada siatkę i czy ten nóż to musi być aż tak ostry żeby palec sie dało skaleczyc czy może być trochę tępy? jakie macie sterowniki w swpich prasach bo w mojej na kompie jest tylko puszczanie siatki i pokazuje kiedy jest bela pelna? Piszcie panowie co jeszcze sprawdzic w niej bo ja już chyba wszystko przejrzałem i narazie tylko to co powiedzialem jest źle :rolleyes:
    • Przez Bartek1012
      Witam,
      ostatnio zakupiłem prasę welger
      RP 12 S i chciałbym przed pierwszym uruchomieniem dowiedzieć się od czego są poszczególne przyciski i pokrętła. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zdjęcie pilota