Zaloguj się, aby obserwować  
arturcase1394

saladera na kiszonkę

Polecane posty

witam mam pytanie w tym roku planuje posiac saladere na 1.2 ha po ugorze na ktorym byl siany rok temu owies.

czy dawac jakis nawoz ? mieszać z np facelią lub owsem czy sam siac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Nawozów nie musisz dawać azotu na pewno - jak na kiszonkę mógł byś z owsem - ale jak wsiejesz z facelią to zgarniesz dopłaty do motylkowych . Sieją ludzie z owsem na sianokiszonkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez 1rajdzik
      wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...
    • Przez Hubert21
      Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne
    • Przez farmer_89
      Witam. Mam pytanie jakimi prasami robicie kiszonke ze zyta w baloty jakie macie w tym doświadczenia? ja mam prase rolke rivierre 121 pasowke i nie idzie robota w zycie udało mi się tylko jednego balota zrobić ponieważ material owija się na walek nie wiem czemu się tak dzieje co wy myślicie?
    • Przez pawel9898
      witam wszystkich Agrofotowiczów
      szukałem podobnego tematu już dłuższy czas, lecz nic nie wpadło mi w oko.
      posiadam silos na kiszonkę przy oborze, jest on już dosyć stary, jedyny problem to taki, że podłoga już powoli pęka, beton się wykrusza jest już jedna wielka dziura 2mx2m ;( gdy wyjechałem ładowarką całe koło mi wpadło w mokrą glinę pod betonem, ledwo wyjechałem ;( tak zastanawiam się czy jest sens naprawy takiego silosu.
      Muszę też powiedzieć, że kiedyś wpadłem na pomysł by zrobić z niego taką jakby wiatę dla bydła mięsnego.
      dobudowałbym wyższą ścianę z jednej strony, połączył bym z dachem na oborze,
      jeżeli chodzi o ściany szczytowe to zrobił bym duże drzwi, z jednej strony wjeżdżałem bym ładowarką wybierać obornik, z drugiej zrobił bym koryto paszowe, ulał bym murek z betonu i wstawił rury,
      na koniec zalał bym podłogę równo, by dobrze było wybierać obornik, jak myślicie jeżeli już coś kombinować z tym silosem to lepiej robić dla bydła, czy naprawiać na kiszonkę?
      powiem Wam, że wolę wybierać kiszonkę z pryzmy, ten silos stoi pusty
      proszę o pomoc pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj