Skocz do zawartości

Polecane posty

zimnyt    3

Witam, Panowie mam pytanie jak ustawić lejka jednotarczowego aby wysiać ok. 200 kg/ha polifoski 8?

emtecc    12

Kolego loteria :P bo to taki dokładny sprzęt... ale mogę podpowiedzieć, że obie dźwignie równo przesunąć na około 2-3. Dziura może 1,5-2 cm

michal1014    238

Ja w moim lejku ustawiam te dwie dźwignie tak aby dziura miała 2.5cm szerokości. Rozsiewam ciapkiem i na 5 biegu i saletra polifoska 8 saletrzak i yara wieloskładnik wysiewa mi 190~200 kg na 1 ha. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

zimnyt    3

Ja robie po środku żeby "równo" siał na obie strony :lol: A na 4 biegu i 1600 obr/min to jaka powinna być szerokość dziury? Ja wysiałem 100 kg/ha mocznika to szerokość dziury wyniosła 1,5-2 cm.

michal1014    238

Ja robię dziurę na środku ;) A w kwestii prędkości ciągnika oraz wom to u każdego inaczej będzie bo można zrobić mniejszą dziurę ale wolniej jedziesz a wom normalnie , albo szybciej jedziesz ale większa dziura. Więc najlepiej samemu pod siebie ustawiać i będzie gites :) Ja mam dziurę ustawioną na 2.5cm ciapkiem na 5 biegu jeżdżę a obrotów w sam raz nie za dużo ani nie za mało :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się