Skocz do zawartości

Polecane posty

acmilano23    0

Witan panowie potrzebuje pomocy

Co byscie mi poradzili do uprawy pod siew buraków cukrowych i zbóz , dodam ze chodzi o 1 i 2 klase gleb . A traktor jaki posiadam to Ursus 5714 (82 km)

Sylwasq    5

ja np pod uprawę bobu czy innych warzyw stosuję agregat według mnie jest dużo lepszy efekt niż po bronie

rafal4610    54

ja mam agregat Bomet 2.1m i ze 3 lata temu kupiłem brone ciężką 3m z podwójnym wałkiem i brona zrobi dużo lepiej na polu. Ziemie mam ciężkie. Wcześniej pożyczałem od sąsiada 2.5m, ale to za mało do Forda :D Odkąd kupiłem tą brone, to zwykłe 5 są prawie w ogóle nie używane. Broną robie po orce żeby porównać, pod siew zarówno wiosną jak i na jesieni.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ziel    26

Brona wirnikowa jak masz dużo brył na polu i ziemia jest ciężka, jeśli zastosujesz ją na glebie lekkiej to sie zrobi pył i bardzo mocno wysuszysz glebe.

rafal4610    54

tylko jak aktywny to jedynie na wirnikach, a nie ta wahadłówka. Sąsiad ma wahadłówke Amazone i zdaje egzamin jak sie ładnie wyorze, bo jak bryły to trzeba powolutku jechać, a i tak bryły więcej przesuwa, niż rozbija

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andriej81
      Witajcie mam zamówiony taki ciągnik, głównie do sadu ale pracował by również trochę w polu. I teraz mam takie pytanie. Czy da on radę z agregatem 2.8 agrofactory a może lepiej wziąć 2.3 żeby bez problemu go ciagnac? Agregaty z przednim wlkiem i spulchniaczami śladu. Dodam, że traktor waży niecałe 3 tony ale wyposażony będzie w przedni tuż i zawsze można mu trochę dołożyć.
    • Przez JakubZajdel
      Witam, mam pytanie czy pracował ktoś takim sprzętem? Jak się sprawuje ile jest warta? Jaki ciągnik ile KM MIRTEX U 204/4 rok 2010 szerokość robocza 2,4m
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 

• Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym.