Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusek2812

Malowanie ursusa 2812

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusek2812    0

Witam, mam taki kłopot ponieważ zbytnio się na tym nie znam i chciałbym się poradzic odnośnie malowania ciągnika.

1.Czy jeśli wyczyszcze (oczywiście mówię tu o nie zdzieraniu farby do gołej blachy, tylko oczyszczeniu z rdzy itp.) i umyje cały korpus tzn: silnik, skrzynia, most, felgi to mogę odrazu malować farbą(docelowym lakierem) czy muszę dawać podkład ? Jak tak to jaki ?

2.Błotniki są wypiaskowane a maska została wyczyszczona do gołej blachy to daję podkład epoksydowy i na to lakier ?

Jeśli ktoś się trochę orientuje w tych sprawach to bardzo bym prosił o wytłumaczenie jak to zrobić żeby, jaki podkład na co ? a jak jest taka możliwość to taniej zrobić bez podkładu samą farbą (mówię tu o korpusie), także proszę o pomoc :)

Daman    0

1.Jak drzesz do gołej blachy, to proponował bym podkład reaktywny,

2. Na blachy. Podkład reaktywny,>podkład akrylowy > docelowy lakier. A taniej, to na goła blache podkład akrylowy szary > docelowy kolor tez bedzie dobry :)

Korpus mozesz tylko wyczyscic z rdzy tam gdzie jest rdza, wyczyscic papierem ściernym nierownosci, zmatować i polakierowac bez podkladu. :).

Ursusek2812    0

A jakby dać na gołe blachy podkład epoksydowy antykorozyjny i na to lakier ? da tak rade czy lepiej tak jak mówiłeś ? Dzięki kolego za podpowiedź :)

Edytowano przez Ursusek2812

Wiadomość z agroFakt.pl

Daman    0

Prosciej, dobrze będzie polakierować najpierw podkładem reaktywnym, nastepnie akrylowym i na to baza [wybrany kolor]. Tak moim zdaniem bedzie najlepiej. Na moim przykładzie bede odnawiał całą c360, Korpus bedzie wymyty wyczyszczony z rdzy, odtłuszczony i polakierowany odrazu kolorem czarnym, nie bede dawał podkładu bo moim zdaniem nie ma to sensu. Elementy blacharki, bedą wyczyszczone z rdzy nierównosci, gdzie niegdzie gola blacha, jakieś zaprawki szpachlą, na to 3 warstwy podkładu akrylowego np:szary novol i dany kolor akrylowy :).

Ursusek2812    0

Dzięki ;) A jedna warstwa akrylowego na reaktywny wystarczy ? :) A i do farby jakiś utwardzacz trzeba czy nie koniecznie ?

Edytowano przez Ursusek2812

Daman    0

No utwardzacz do lakieru akrylowego i podkładu to w mieszalni powinni ci polecic. Na reaktywny dałbym 2 minimum warstwy, jedna cienka a druga pokrywająca :).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez damian513
      Witam mam pytanie czy ktoś sie podjął wyciszeniu kabiny w tym ciągniku? Ciągnik z 2001 r i dość głośno w tych kabinach .Jakie maty wygłuszające byście polecili ? 
    • Przez MFpower
      Witam. Czy ktoś z Was malował felgi w urusach 3512 lub 4514\4512 chodzi mi o dopasowanie koloru felg i mnie nie są srebrne tylko białe i jaka farba by najbardziej była do tego koloru zbliżona. I drugie pytnie. Potrzebny mi blotnik tylny do 3512 z kabiną koja z siedzeniami po bokach wie ktoś gdzie można takie coś zdobyć ?
    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Przez KMarek
      Witam
      Czy do mf 255 bedzie pasował licznik motogodzin np od c360 itp??? czy musi być taki jak sa zalecane (czyli ze wskazówka idącą od prawej strony w góre...)
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy.