Skocz do zawartości
matajas1

Wysyp zboża w E-512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboża
matajas1    0

Witam

Wszystkich użytkowników.

Posiadam kombajn zbożowy Fortschritt E-514 i mam problem z wysypem mianowicie gdy załączę wysyp i zboże ukończy się wysypywać na przyczepę ślimak który znajduję sie w rurze nie wyłącza się wajchę przeznaczoną do wysypu parę razy dociągałem ale nic nie pomogło po prostu gdy załączy się wysypywanie już się go nie da wyłączyć chodź by nie wiem co.

Nie mam lekarstwa na ten problem postanowiłem to tutaj napisać.

Liczę na pomoc dziękuje i pozdrawiam.

forek    2

Witam

Wszystkich użytkowników.

Posiadam kombajn zbożowy Fortschritt E-514 i mam problem z wysypem mianowicie gdy załączę wysyp i zboże ukończy się wysypywać na przyczepę ślimak który znajduję sie w rurze nie wyłącza się wajchę przeznaczoną do wysypu parę razy dociągałem ale nic nie pomogło po prostu gdy załączy się wysypywanie już się go nie da wyłączyć chodź by nie wiem co.

Nie mam lekarstwa na ten problem postanowiłem to tutaj napisać.

Liczę na pomoc dziękuje i pozdrawiam.

Ją mam 512 i nie wymieniałeś paska od wysypu bo tam musi być specjalny pasek bo polskie mają za duży klin i nie opadają na dno koła. Dlaczego podciągałeś napinacz? Nie chciał wysypywać? Pasek musi być luźny jak jest wyłączona wajcha bo będzie łapał cały czas.

Wiadomość z agroFakt.pl

MyszaXD    0

Witam wszystkich urzytkowników.

Mianowicie mam pewien problem w moim Fortschricie, problem polega na tym, że nie mogę wysypać pełnego zbiornika ziarna (slimak nie chce sie załączyc), gdy np. mam 3/4 zbiornika wszystko działa tak jak powinno i normalnie wysypuje do końca a natomiast gdy jest pełen nie chce w ogłe ruszyć.Może ktoś z was miał podobny problem. Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Piotrek6630    0

A rurę do wysypu otwierasz przed rozpoczęciem koszenia??? Bo ja w 514 mam tak, że muszę przed koszeniem rozłożyć rurę i zastartować, bo bez włączenia na początku jak jest ponad pół zbiornika to nie chce zastartować.

MyszaXD    0

Jak mam 3/4 zbiornika to nie muszę rury otfierać przed startem na polu, ale jak jast pełen to nie próbowałem robić tak jak mówisz. A co może być tego przyczyną ?

Edytowano przez MyszaXD

MatiRol92    9

przecież są zasuwki w zbiorniku którymi regulujesz ilość ziarna podawanego na ślimak (dno zbiornika). I jak masz na full otwarte do nie ruszy Ci wiadomo ,jak sobie dobrze ustawisz to bez żadnego wcześniejszego ruszania opróżnisz zbiornik. Chyba że nie o to wam chodzi :)

MyszaXD    0

Te suwaki mam opuszczone na maxa ale pewien kolega powiedział mi dziś żę mogą być one za krótkie czy to prawda ?

MatiRol92    9

no u mnie dochodzą do końca ,czyli az oprą sie o ścianke zbiornika tak że ślimak jest cały zamknięty. Jak w żniwa kosiliśmy pierwszy kawałek to był właśnie na maxa zamkniety ,i jak doszło do wysypu to nie chciało lecieć , czyli dość szczelny :P

Nowy85    0

jak tu koledzy pisza , za bardzo nie otwierac te zasuwy , ja takze przed koszeniem otwieram rure i na chwilke puszczam i zamykam i jest ok , ba mialem tak jak Ty pasek sie palil a wysypac ani mowy . Wydaje mi sie ze zmijki czasami nie bardzo sie zgrywaja . Zobacz jeszcze jak napinacz napina pasek i tulejki na slimaku

dwojakowski    1

No tak z 10/15cm. A jaka powinna być ?

witam ja mam 514 zasuwa opiera się na dnie zbiornika podnoszę na 2cm i niemam problemu z wysypem ziarna

MatiRol92    9

u mnie tak samo na maxa czyli opiera sie o dno zbiornika (boki ) ,musisz albo dorobić gwint ,albo dospawać paski blachy do zasuw żeby było na 0 :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emilchaja
      Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam
    • Przez Damian987
      Witam mam pytanie odnośnie Forshritta 323a jak przerobić lewarek skrzyni biegów, bo słyszałem że się da założyć z 303. Ktoś coś wie na ten temat?
    • Przez maciek
      Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp
    • Przez PiotrekMTZ
      Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?
      Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :rolleyes:
      I jeszcze jedno :blink: Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?
      Czekam na odpowiedzi
    • Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302