Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
patryk6541995

Welger ap41 problemy

Polecane posty

Witam problem polega na tym, że słabo zbija paczki z słomy śliskiej, jedna strona paczki jest dłuższa. z góry dziękuję za pomoc.

Wojtek987    61

Kolego tarki to tylko część sukcesu (nawet nie połowa) Sprawdź stan noża ucinajacedo na szufladzie i obudowie. U mnie był duży luz i tak się robiło, kolejna sprawa to ile masz eysunięte "widły" co wpychają słomę do komory prasowania? Jak zmienisz tarki i sprawdzisz ten nóż to powinno sie poprawić

Wiadomość z agroFakt.pl

nóż na tłoku jak i na obudowie są ostre lecz jest spory luz na tłoku, klocki się wyrobiły. popychacze (widły) opuszczone są na sam dół. tarki to gdzie one są, że zadam pytanie bo nie wiem.

Wojtek987    61

Jak wyciągniesz słomę sprasowaną (całą do końca ) to na bokach ścian są dwie tarki.

U mnie też były ostre ale był spory odstęp pomiędzy nożami, dosunąłem nóż do noża i ładnie chodziło pół dnia a potem nuż zaszedł za nuż i po zabawie ;[ Też mam spore luzy na szufladzie :unsure:

tarki są w stanie dobrym tak myślę sporo wystają. klocki pod tłok to około 2500 zł. a ustawienie popychaczy kombinować??

Wojtek987    61

Klocki z 6 lat temu zrobiłem z akacji i trzymały do tego roku, w tym roku zrobię nowe i znowu ustawię ten nóż aby snopki równe szły.

Wojtek987    61

Dokładnie tak, a co myślisz że jak byś zrobił na ciasno te oryginalne to by się nie grzały...??? Oryginalne też są z drewna tylko że klejonego warstwowo i dlatego są mocniejsze. U mnie przez 5 lat było ładnie, myślałem że wytrzyma jeszcze rok ale się myliłem. Kosztowało mnie to dwa popołudnia roboty i kawałek akacjowego kilkuletniego grubego foszta. Nigdy nie władował bym tyle kasy w starą prasę. Słyszałem że te klocki kosztują koło tysiąca (pewnie lipna podruba)

muszę odgrzać temat bo to co dzieje się z tą prasa to jakieś jaja. wymienione tarki i paczki zbite. ale wymieniony język palca i trybik na nim prawie nic nie dało jak prasa ma dobry dzień przepuści jedną paczkę na 50 a jak jej odbije to na 8 paczek 1 zawiązana. pomocy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez merkator50
      Znalazłem w idealnym stanie belarke welger rp 12 i mam kilka pytań ,a mianowicie czy trzeba słeme belować z rosą kiedy jest jeszcze wilgotna ,bo jeśli jest sucha w południe to utknie w komorze i czy wąski podbierak to problem w belowaniu ,a jak z jej awaryjnością.Proszę o odpowiedzi
    • Przez nowy07
      Witam
      Mam takie pytanie czy ktoś posiada prase Welger RP 12 z przystawką na siatkę, bo potrzebował bym zdjęcia tej przystawki, bo chciałem taka dorobic do mojej prasy.
    • Przez Pablo30
      Witam mam problem ze swoim kumurunem otóż juz drugi raz poszła mi woda do oleju zauwazyłem tez że z odmy kapie woda i leci biały dym oraz z uszczelki pod głowica leci olej na pierwszym cylindrze od chłodnicy a jak złapie tem od 50 do 80 stopni nie moge go odpalic tak jakby go cos blokowało. Bardzo prosze o pomoc.
    • Przez MisiekQ
      Witam, mam zamiar kupić prasę walcowa welger rp 12 ,120x120,zamki na komorze,podbieracz hydrauliczny. Mam pytanie czy da rade ciągnik Massey Ferguson 255 z tą prasa welger rp 12.
    • Przez alan1604
      Witam, mam problem z bizonem, pękła nam ostatnio pochwa lewego koła i na półosi się tylko trzymało, więc chcieliśmy ją wymienić ale po odkręceniu wszystkich śrub i wszystko co by ją trzymało nie potrafiliśmy jej ściągnąć na różne sposoby, więc poskręcaliśmy taj jak było a pochwę zespawaliśmy ale znowu pękła i teraz jest problem bo mamy drugą ale nie mamy jak zdemontować tam tej starej bo zejść nie chce ???? Piszcie jak wy zdemontowaliście bo kosić nie można