Skocz do zawartości
Marcin

cambridge kontra crosskill

Polecane posty

Marcin    2

Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym wybrał cambridge........... <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Słuchaj, podawaj jakieś konkrety...(zalety itd)... <_<

Jak chcesz konkrety to cambridge lepiej potnie mu bryły, będzie równiejsze pole i to tyle co wiem... <_<

zetor5321    1
Jak chcesz konkrety to cambridge lepiej potnie mu bryły, będzie równiejsze pole i to tyle co wiem... <_<

no to cambridge chyba lepszy.

deer    176

Crosskil jest wałem dużo bardziej agresywnie pracującym i ma lepsze właściwości samoczyszczające. Także taki wg. mnie nadaje się lepiej na cięższe wilgotne gleby. Croskill mocniej niż cambridge oddziaływuje tez na podglebie.

Cambridg za to bardziej nadaje się na wałowanie po siewie. Choc na glebach średnich ładnie też zadziała po orce.

tommy66692    10
dzięki zawsze szukałem ale jakoś zapomniałem.

Czemu piszesz takie bez sensowne posty??Po prostu nabijasz i tyle :angry: Widzę że ostrzeżenia nie pomagają to będzie BAN.

zetor5321    1
Czemu piszesz takie bez sensowne posty??Po prostu nabijasz i tyle :angry: Widzę że ostrzeżenia nie pomagają to będzie BAN.

tylko nie to proszę.

Adik_ziel    3
tylko nie to proszę.

To zacznij jakieś sensowne posty pisać ;/ bo odnawiasz tematy które nie były używane od 06 roku ;/

MarcinPykuS    62
tylko nie to proszę.

O co Ci chodzi...??? <_<

Popieram @tommy66692, ma rację, piszesz posty żeby "były"...weź lepiej zastanów się nad jakością, a nie nad ilością... :angry: :angry:

deer    176

OT

Odezwał się ten co nie nabija postów. Przeczytaj sobie 100 swoich postów i 10 moich postów. Porównaj ich poziom merytoryczny.

Jak rzucasz w kogoś kamieniem to najpierw sam bądź bez winy :angry: . Nie chcę cie urazić, ale weź sie zastanów nad jakością, a nie ilością.

EOT

Jeśli miałby być to wał jednak typowo do uprawy po orce przed agregatem to jednak polecałbym campbella.

Igor03    2

nie klocic sie chlopcy !!!!!!!! ja mysle ze na tym forum to 40% bez sensownych postow jest np: Kamery i pare innych ale mi sie nie chce wymieniac <_<

pawel93    1

I tu masz rację @deer,a najlepjej jak by to był Expom partner2,ponieważ by dpbrze rozkruszyl bryły ziemii.

prezesmax    1

zastawaniem sie na kupnem wału tylko nie wiem teraz który lepszy czy crosskill lepiej robi po oranym niż cambridge bo jak ten sam rezultat to lepiej by wsiąść cambridge bo jest bardziej uniwersalny co o tym sądzicie?

waldeko016    1

Panowie chcę kupić wały uprawowe. Będę nimi robił po orce i posiewie. Jakie lepsze croskill czy pierścieniowe?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html
    • Przez toros
      witam jakiej szeroksci kultywator z wałkiem strunowym polecacie do mf 135