Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
migacz

beczkowozy Leboulch seria Optima

Polecane posty

migacz    2

Witam forumowiczów czy ktoś słyszał o takim producencie beczkowozów? Co możecie na ten temat powiedzieć? Lepsze czy gorsze niż Joskin, Meprozet. Jest ktoś kto użytkuje? Ich beczkowozy były na Premierach 2014

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam kolego ja aktualnie posiadam beczkowóz Joskin win pack 2 komfort 14000l tandem co dokładniej chcesz wiedzieć :)

migacz    2

Pytanie było o beczkowóz ale Leboulch a nie o Joskin. O Joskinach to już się trochę na forum naczytałem ale dzięki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

w zeszłym roku wapno nam rozrzucał takim rozrzutnikiem obornika jak w temacie - naprawdę spodobał mi się sprzęt tej marki.

Tak wiem, nic nie wnoszę do tematu ;)

migacz    2

Oj chyba musisz się przejść na korepetycje. Leboulch to francuski producent maszyn rolniczych. Jak nie masz nic do powiedzenia to po prostu nie zaśmiecaj tematu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Famer21
      Z jakiego materiału szukać rurę na beczkowóz? Nie potrzebujemy beczkowozu tylko samą rurę, obecna poprostu jest już nieszczelna, wywozimy 10tyś litrów 1 dzień w roku, nie potrzeba żadnej pompy chcielibyśmy poprostu obecną rurę ściągać z kunstrukcji, i zamontować nową rurę.
      Powiecie mi gdzie mogę znaleźć taką rurę na woj, opolskim i jakiego materiału szukać? Najtańszy beczkowóz jaki widziałem to koszt 4 tyś, a rurę chyba znajdę dużo tanio ? Po co kupować jak wszystko mamy tylko rurę na wymiar i gotowe.
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez buncol93
      Witam jaki beczkowóz polecicie mi do Ursusa 3512? Chodzi mi głównie o pojemność beczki. Ostatnio ciągałem beczkowóz kolegi o pojemności 4000l na dość grząskiej łące i radził sobie całkiem dobrze. Jak myślicie czy poradził by sobie z większą beczką np 5000l?
    • Przez wanik39
      Witam. Zakładam nowy temat gdyż nie mogłem znaleźć podobnego który dotyczył by maszyn, o których wspomniałem wyżej. Jestem zainteresowany kupnem nowego rozrzutnika obornika. Jestem po wstępnych rozmowach z przedstawicielami, orientuję się po krótce w cenach wyżej wymienionych. Mam okrojony budżet na ten cel, dlatego też nie będziemy tutaj rozmawiać o rozrzutnikach Joskin czy Bergmann, ale nie chcę też zakupić rozrzutnika za parę grosz, a za chwilę narzekać na brak jakości wykonania Dlatego też pod uwagę wziąłem jedną z najdroższych i najlepszych pod względem wykonania (tak sądzę) firmę polską UNIA. Zastanawiam się nad dwoma modelami, APOLLO 6 o ładowności 5 ton oraz TYTAN 7 Premium o ładowności 5,5 ton. Do tego zestawienia dostałem propozycję zakupu francuskiego, nie najdroższego ale myślę że dobrego jakościowo rozrzutnika marki LEBOULCH HVS 206 o ładowności 5 ton. Co do Tytana cena ok. 50 tyś. na jednej osi, Apollo cena ok. 60 tyś., natomiast cena Leboulcha to ok. 67 tyś. Wszystkie te modele posiadają wliczone zasuwy hydrauliczne i adaptery pionowe 2-walcowe. Ceny te są bliższe katalogowym, oczywiście ulegną zmianie choćby dlatego, że rozmawiam z przedstawicielem już któryś raz z kolei Rozmyślam też nad dołożeniem do posuwu hydraulicznego. Nad Apollo nie ma co za dużo rozmyślać, wyposażenie bardziej podstawowe. Przy Tytanie mam już kilka dylematów. Przede wszystkim taki, jaki wózek jezdniowy wybrać, jedna oś czy może tandem oraz nie wiem czy lepiej adapter 2-walcowy czy 4-walcowy. Z kolei Leboulch nie jest za bardzo znaną firmą na naszym rynku, ale rozrzutniki robią już kilkadziesiąt bodajże 50 lat. Od ubiegłego roku robią też beczki asenizacyjne, której jestem właścicielem i po rozwiezieniu kilkunastu beczek jestem zadowolony z jakości i pracy Rocznie będę rozrzucać ok. 200 ton obornika świńskiego, 100 ton obornika kurzego i 100 ton wapna. Rozrzutnik będzie pracować z ciągnikiem Case Farmall 65C o mocy 65 km ale na wąskich kołach. Zazwyczaj będę jeździć po ściernisku lub ewentualnie po uprawionym talerzówką ściernisku. Drogą przewozić obornika raczej nie będę, może kilka rozrzutników. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych rozrzutników, które podałem. A może macie jakieś inne propozycje dobrych rozrzutników w podobnej cenie? Liczę na wasze porady zarówno w wyborze rozrzutnika jak i w wyborze wyposażenia (oś, adapter, posuw itp.).

Pozdrawiam
      wanik39
    • Przez MichalP
      Witajcie od niedawna jestem posiadaczem beczkowozu JAKO 5000Litrów czy coś takiego :rolleyes:
      Mam do was nastepujace pytanie. Posiada ktos z was schemat budowy pomp stosowanych w beczkowozach, nie wazne czy to do polskich czy do zagranicznych.
      A drugie pytanie, jakich obrotów WOM używacie do rozruchu pomp w beczkowozach? 540 czy 1000 ?:>

Za odpowiedz z góry dziękuje!! :rolleyes: