Zaloguj się, aby obserwować  
Grzegorz521

Dominator 88s kabina

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz521    0

Witam, posiadam kombajn zbożowy Dominator 88s. Chciałbym dowiedzieć się jak otworzyć dach kabiny. Zlokalizowałem w kabinie coś w kształcie przycisku z przyklejonym napisem push znajdującym się nad siedzeniem. Jednak przysick opiera się przed jakimkolwiek ruchem. Nie reaguje na przyciskanie, przekręcanie itp. Sposoby siłowe także się nie sprawdzają. Chciałem dowiedzieć się jak otworzyć kabine. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Własnie tak otwiera się dach. Możesz mieć coś zgięte przy samym zamku lub przycisku.

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Kiedy kupiłem ten kombajn rok temu to miałem taki sam problem. Męczyłem sie ze dwa dni a mój błąd polegał na tym że naciskałem ten ,, trójkącik '' przy samej plastikowej listwie, a to trzeba przycisnąć na samym końcu ( ruch tego wynosi jakieś 1,5 mm )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz521    0

O jakiej listwie mówisz. Ja ten guzik mam nad szybką patrząc na silnik schowany pod materiałem, ale tam żadnej listwy nie mam. A wcisnąć go próbowałem na wszystkie sposoby i ani ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Chodzi o ten przycisk, co na tych zdjęciach http://www.fmix.pl/album/81796/kombajn/1.

Pewnie się zastał i nie można ruszyć. Niech ktoś wejdzie na górę i przyciska dach, a ty wtedy wciskaj przycisk w kabinie i powinno pójść.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz521    0

Mam jeszce jedno pytanie, jeżeli chodzi o przycisnąć tj. przyciskać od dołu do dachu czy przyciskać go do silnika czy ewentualnie od strony drzwi wejściowych lub przeciwnie. U mnie ten przycisk ani drgnie, wygina się a puścić nie chce, nawet jak ktoś dociska dach. A już chce być pewien na 100% w jaką stronę ma ten przycisk iść,ponieważ nie widze innego wyjścia jak rozwiązanie siłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Ma iść w stronę silnika. U mnie dzisiaj też nie dał się wcisnąć palcem, dopiero trzonkim od młotka. W żniwa jak codziennie się czyści filtry kabinowe, wciska się bez problemu.

Więc pozostało ci rozwiązanie siłowe. Możesz jeszce spróbować psiknąc tam od dołu WD, jak masz z taką cieniutką rurką.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz521    0

Dzisiaj poradziłem sobie z tym, rozwiązanie siłowe (młotek) podziałało. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Wojtas974
      Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktos tu z was ma nową kabinę w MTZ. Chciałbym dowiedzieć się jak z wygodą i funkcjonalnościa jej. Jeżeli ktoś ma prosiłbym o zdjęcia jak w niej wygląda traktor. Bo niestety znalazc stara dużego typu jest jak szukanie igły w stogu siana.. a w tej małej pracować to jakaś tragedia..
    • Przez kwiatekstokrotki
      Witam
      Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...
      Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:
      pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Mam pytanie. Może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę założone są belki w podajniku?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj