Skocz do zawartości
Tomasekk

Case 5140 skrzynia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasekk    0

Witam ;)

Czytałem tematy o case seria 51XX i nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie chodzi mi o skrzynię " USZKODZONY 3 BIEG POWER SHIFT'u "

Co może być uszkodzone ? Jaki może być przybliżony koszt remontu skrzyni w takim ciągniku ?.

Pytam ponieważ znalazłem takiego uszkodzonego i czy jest sens się pchać w remont, czy to jest opłacalne.

Cena tego traktora to 18,5 tyś. Myślę, że tam będzie cała skrzynia do remontu.

Proszę o pomoc.

Dropek    0

Może byc uszkodzony synchronizator który kosztuje 80 zł tez oglądałem ten traktor na Allegro

grego    218

Synchronizator na powershift :blink: ? Tam na powershiftcie są kosze a w nim tarczki cierne i przekładki. O ile nie są uszkodzone tryby w co wątpię to mogę być wytarte te tarczki lub zapieczone zależy od objawów lub może być nieszczelność i olej nie trzyma ciśnienia w koszu to ostatnie najłatwiej sprawdzić bo wystarczy zmierzyć ciśnienie na tym koszu manometr z końcówką bodaj m14, powinno być 19-21bar. No chyba że jakaś usterka elektryczna ale wątpie bo by to zrobili. Co do kosztów to zależy czy robiłbyś sam czy firma. 1 tarczka to jakieś 50-60zł a na koszu są 4, ale jak już będzie rozkręcony to najlepiej wymienić wszystkie. Do tego uszczelniacze chyba 200zł na kosz.

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

Trochę pytanie bez sensu, bo skąd mamy wiedzieć co jest do wymiany? Jeśli wymiana samych tarczek powershift + uszczelniacze to myśle ok 2tys bez robocizny. Jeśli rewers też jest do robienia to z 1,5tys za tarczki tyle że to już jest nieco bardziej skomplikowana operacja i trzeba rozkręcać skrzynie w innym miejscu przy okazji gerotor można by sprawdzić. Nie wiem jak liczą za robocizne ale wyjdzie więcej jak za te tarczki, gdzieś pisali że za rewers z 5tys i pewno tyle samo za półbiegi potrafią powiedzieć. To tak optymistycznie i te rzeczy opłaca się jeszcze zrobić ale jeśli miały by być do wymiany np synchronizatory, jakieś zębatki czy kosze to koszta pójdą w dziesiątki tys tym samym nie opłaca się w ogóle robić.

A i jeszcze jedno, radze przyglądnąć sie pompie hydraulicznej bo ktoś pisał, że oryginał 16tys... :wacko: ewentualnie regeneracja za parę tys.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez Lambo23
      Witam
      Kupiłem ciągnik Fendt 308C z 2000r
    • Przez Pawel89pl
      Witam mam kategorie prawa jazdy b i potrzebuje kategorii żebym legalnie mógł jeździć z dwoma przyczepami i tu pytanie Czy kategoria b+e daje mi taką możlwość czy musze robić kategorie t . W jednym ośrodku dowiedziałem się że moge w drugim że nie policjant też mi nie mógł dokładnie na to odpowiedzieć ,w internecie jest dużo sprzecznym informacji
    • Przez PowerfarmMaszyny
       !!!! SPRZEDAM CENA DO NEGOCJACJI !!!!

FIATAGRI 88-94

Rok 1995
      12390 mtg
      Silnik 4 cyl Turbo
      85 km
      Skrzynia Mechaniczna
      Opony Przód 80% Tył 60%

LINK DO OGŁOSZENIA:
      http://otomoto.pl/oferta/fiat-88-94-ID6ye8y7.html