Zaloguj się, aby obserwować  
panol

Dymka - uprawa z nasion

Polecane posty

panol    1

Witam - temat dosyc rzadki bo to raczej wąska specjalność. Chcialbym uprawiac dymkę z nasion - w moich okolicach jest duże zapotrzebowanie i jeszcze mam dosyc dobry dostęp do siły roboczej. Może jest ktoś na tym forum kto uprawiał dymkę i mógłby się podzielic doswiadczeniami z produkcji. Chodzi mi o odmiany, przechowanie, maszyny do siewu, formy siewu, opryski, elementy ryzyka etc. Na necie jest parę artykułów na ten temat (www.hasło....) ale porady z pierwszej ręki by się bardzo przydały. Wielkie dzięki, Leszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

Z tego co mnie uczono w szkole to dymke sie sadzi a nie sieje.

Jednak technika idzie do przodu wiec moze przez parenascie lat i w tej dziedzinie cos sie poprzekrecalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392

uprawiasz jak zwykła cebule z tym że siejesz na zagonie nie 3 a 8-10 rajek gęsto , i już masz dymke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jakubb
      Obcinarka do cebuli w bardzo dobrym stanie. Duża - 12 wałkowa.
       
      Wydajność: ~ 5t/h
      Napęd: silnik elektryczny trójfazowy lub WOM
       
      Używana przeze mnie 2 sezony (areał ok. 4 ha) - ostatni raz 5 lat temu.
      Cena: 3800 zł (do negocjacji)
       
      Telefon kontaktowy: (71) 3210210
       
      Odbiór osobisty - województwo dolnośląskie.
       

      darmowe zdjęcia na allegro  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Orientuje sie ktos jak płaci cebula łuska? I czy cenny jeszcze moga wzrosnąć?
    • Przez Dariusz67
      Za okolo trzy lata przeprowadzamy sie do tesciow w rzeszowskie. mamy okolo hektar, budynki gospodarcze i stodole.  Chcialbym hodowac rosliny od postaci nasiona do gotowych sadzonek. prosze o pomoc w podjeciu decyzji czy to sie oplaca, i czy moglby byc to dodatkowy niewielki sposob na dorobienie. dziekuje.
    • Przez SuperCebulaKurw
      Witam,
       
      ktoś z wam posiada może taką maszyne? Gdzie sprzedać taką obraną cebule przez maszyne? Jest lekko pokaleczona, więc raczej cebularz raczej nie przyjmie, lecz zobaczymy. Dostaje cebule i oddaje obraną 40 gr za kilo mi daje, więc sporo. 
    • Przez maateeusz135
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o kosztach suszenia cebuli w suszarniach.
      Ile wychodzi z 1000kg świeżej cebuli po wysuszeniu? Jak długo się suszy cebulę? W jakich temperaturach? 
      Te same pytania odnośnie jabłek. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj