Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bruderf

Jaki agregat lepiej uprawia??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bruderf    0

Jaki agregat lepiej uprawia:

- na gęsiej stopie + wał

- piersiowe + wał

Czy muszą być talerze?

Ferdek07    62
Jaki agregat lepiej uprawia:

- na gęsiej stopie + wał

- piersiowe + wał

Czy muszą być talerze?

Dołączam się do pytania, a piersiowe to jakie? :rolleyes:

no i na jakich glebach jakie najlepsze?

wodzu    0

Wszytko zależy od rodzaju ziemi i pod co ma być dana ziemia uprawiona.. może to trzeba by najpierw określić.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62
Wszytko zależy od rodzaju ziemi i pod co ma być dana ziemia uprawiona.. może to trzeba by najpierw określić.

U mnie 5ta i 6ta klasa głębiej żółty piach i 4ta na glinie więc co dobre?

ps wieczne problemy z perzem

wodzu    0

Na piaski starczyły by średnie lub ciężkie brony(ewentualnie zęby sprężyste jak jest dożo kamieni) i za nimi dwa wałki strunowe skośne z płaskowników aby zbyt bardzo nie kruszyły ziemi.. a dużo masz tej gliny na tej 4 klasie? Bo na glinę przydały by sie cięższy wał, znów jak ma się parę górek to można po nich przelecieć lekkim zestawem z dwa razy i tez będzie dobrze.

Co do perzu oprysk.

czarnyyyy    1

Czy na 70 ha srednich gleb (nieduzo ciezszych) zestaw uprawowo siewny z Kuhna INTEGRA 3000 GII + CD 300 to dobry wybor?

Szerokosc robocza 3m. Siewnik nabudowany. Do tego brona bierna z 3 rzedami zebow i wal zebaty Maxi Packer.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich.
      Mam pytanie , czy agregat uprawowo-siewny z hydropakiem (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy ) i siewnikiem Fiona o szerokości 2,5m będzie odpowiedni do ciągnika o mocy 95KM?
    • Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie