Skocz do zawartości
marcin_5657

Jaki siewnik wybrać

Polecane posty

marcin_5657    49

Ten siewnik by miałpracować na 1300 ha by wspópracował z NH t7040, NH tg285, NH tm190 ,NH t6050 mam jusz opcje do kumienia np

LEMKEN Solitair 9

poettingerTERRASEM R

horsch Pronto DC

koeckerling ultima cs

Edytowano przez marcin_5657

Przemko    20

najpierw proponuje zainwestować w słownik, a po drugie dobrze że za marzenia się nie płaci

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrekNHts    14

no ale sami spójrzcie że nagrywa filmy i ma zdjęcia w galerii z PGR który ma te 1300 ha i może mają zamiar zmienić siewnik na większy lub dokupić i on chcę pomóc im w wyborze więc nie skreślajcie go od razu. A co do tematu to trudy wybór bo wszystkie siewniki są nie zawodne, wydajne, choć ceny to są różne ze względu na technologie i markę ale ja bym wybrał horsch.

• Like 1

Liczner91    0

Hej mam pytanie chce kupic siewnik z famarolu 350/3xl co o tym siewniku myslicie?

Połączony

Edytowano przez MAT912

Domino27    0

siewniku z famarolu nie są złe,moim zdaniem stosunek jakość-cena jest dobry. Jeżeli zdecydujesz się na zakup tego siewnika polecam na redlicy talerzowej ,mniejsze ryzyko zapchania np. .po kukurydzy ,bardziej przydatny w podsiewie łąk i pastwisk ,zastanów się nad zakupem "Poznaniak410/3" masz jeszcze większa skrzynie a cena jest ciut niższa.pozdrawiam

Liczner91    0

Tak chcialem talerzowy tylko ze jak narazie mam 30 ha pod plug i dwa c-360i pytajac sie o talerzowe to z uni warza 630kg a z agromaszu 800 a famarola ktory byl talerzowy i wazyl 480kg juz nie robia.

Domino27    0

no to do c 360 faktycznie za ciezki,moim zdaniem może nawet ten famarolu o którym pisales może być ciut za ciężki,moze warto pomyśleć o czymś z mniejszą skrzynią? i co za tym, idzie mniejszej masie całkowitej...ale nie wiem...C 360 nie pracowałem już może 12 lat...mogę się mylic:)

Liczner91    0

Jesli dobrze pamietam to starypoznaniak jest w tej samej wadze lub ciut mniejszej. Moze i te talerzowe bym dal rade tylko najgorzej by bylo gdybym musial siewnik podniesc pod gorka i wtedy moze by było nie ciekawie. bo jednak 600kg nawozu plus waga rozsiewacz 220 to c-360 podnosi i jest git

Noale tak wogole mial ktos do czynienia z siewnikiem famarol. chodzi mi o awaryjnosc i jakosc wysiewu

Domino27    0

u mnie ma facet nowego poloneza-siewnik:P obsiewa ok.40 ha i jest zadowolony a należy do wymagających i dobrych rolników:)awarii żadnych a po próbie kręconej wysiew ok.

lisek    3

Mam problem z wyborem siewnika talerzowego. Redlice jednotalerzowe czu dwutalerzowe? podoba mio się Agromasz, ale ma tylko jednotalerzowe redlice.

janek82    3

witam mam taki dylemat potrzebuje siewnik 2.5 m jaki wybrać na 15 h w tym trawy i podstawowe zborza kasa do wydania to max 6 tys amazone odpada za maly areal do jego ceny mam w okolicy sporo siewniow takich jak isaia hassia sterget fiona nordsten w różnych cenach miałem wybrać isarie ale nie wiem czy c 330 da rade go podniesc wrazie czego a tak to ciagnik 80km ziemie cieszkie glina i gory bardzo duza skrzynia zasypowa naped na skrzyni olejowej fiona i nordsten maja przekladnie na kola plastkowe sterget ma na kola metalowe jak w polskich konnych chodzi mi o opinie na temat tych plastikowych kol nie lamia się one?? a może hassia ale nie ogladalem jeszcze takiego jaka one maja skrzynie i jak sieja bardzo proszę o opinie co wybrać bo już glowa mala???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.