Skocz do zawartości
Dosiunia92

[szparag] Opłacalność uprawy

Polecane posty

Dosiunia92    0

Witam!

Ostatnio zainteresowała mnie uprawa szparag. Bo głębszym przeszukiwaniu nic niestety nie mogłam znaleźć konkretnego. Interesuje mnie opłacalność i zbyt. Najlepiej skupy lub przedsiębiorstwa skupujące szparagi.

Edytowano przez dogberry

walter86    0

Cześć, Udało Ci się cos ciekawego znaleźć na temat opłacalności, a może już uprawiasz. Jeśli tak to daj znać bo mam taki sam problem. Słyszałem tylko, że uprawa i zbiór jest dość trudny, ale za to opłacalny, ale żadnych konkretów... Będę wdzięczny za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

Alio    64

Wypowie się ktoś w temacie? Szukam informacji na ten temat. Decyzja już zapadła że za rok 1.3 ha sadzę. Mam jeden niepewny kontakt u uprawiającego. Ma dać namiary na sadzonki i proponował wstępnie odbiór towaru ale to była tylko szybka luźna rozmowa przy drodze. 

Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

III    0

I wiesz coś na temat tych sadzonek? bo ja też się zastanawiam nad tym, ale tak samo mało wiem w tym temacie

rolnik 12361

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez Michal2401
      Witam. Mam do dyspozycji ogród 3 a ( 300 m2 ), jestem nastolatkiem,pasjonuje się w rolnictwie. Mam zamiar sadzić tam warzywa w gruncie, aby trochę zarobić grosza własnymi rękoma. Czy możecie mi polecić co mogę uprawiać, aby dużo nie inwestować, sprzedać po ludziach i adekwatnie do tego zarobić. Myślałem nad ogórkami, pietruszką, porem i selerem. Mam także potencjalnych większych odbiorców tzn. bary- catering itp. Co o tym sądzicie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.