Skocz do zawartości
grego

regulator napięcia MTZ 82

Polecane posty

grego    218

przetarła i zwarła mi się wiązka kabli nad silnikiem to oczywiście zrobiłem ale od tego czasu nie ładuje alternator. Alternator jest z regulatorem napięcia na 2 wyjścia ten ruski wywaliłem i dałem polski elektroniczny (podłączony jest dobrze) ominąłem ten przekaźnik przy kabinie (w środku są 4 diody i przekaźnik od lampki) ładnie się wzbudza ale problem w tym że chyba za mocno ładuje bo na większych obrotach 14.8v a na wskaźniku w kabinie brakuje skali i strasznie się grzeje regulator. Coś nie tak z diodami w alternatorze czy regulator wadliwy (nowy jest)?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki polski? Do ruskiego alternatora tylko oryginalny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piter1081
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć jak podnieść napięcie ładowania prądnicy. Słyszałem że trzeba robić coś z regulatorem. Teraz mam napięcie 13,2 V przy pełnych obrotach więc trochę mało.
    • Przez MARAKAM
      Witam mó problem przedstawia się nastepująca na częścią mojej działki przebiega LINIA ENERGETYCZNA cztery lub 5 przewodów do domu sąsiada a tam mam wolna przestrzeń i chciałbym postawić tam garaż bo powoli nie mam gdzie trzymać maszyn, a bardzo nie lubię trzymać ich na dworzu i teraz moje pytanie czy próbować budować, chciałby zrobić to na zgłoszenie, a dokładniej na dwa zgłoszenia. Lub pobudować garaż z płyt betonowych takich od płota. Czy jest coś takiego możliwe i czy ktoś próbował. Jakie mausza być minimalne odległości od przewodów.
    • Przez booster12
      Koledzy mam takie pytanie odnośnie regulator ciśnienia, mam szczęlną pneumatykę tylko problem jest taki że ciągnik bije 1,2 mpa i regulator ciśnienia nie opuszcza go wykrecałem ten mały zaworęk na klucz amplowy który też się regulują w którym jest spreżynka oczyściłem go i nic nie pomogło. Jak przywrócić upuszczanie powietrza w ursusie 3512. Kiedys mi to chodziło cyklicznie upuszczał powietrze, nawet jak się zaciągneło ręczny to upuszczał powietrze , a teraz nić się nie dzieje. Rozebrać ten zawór redukcyjny zobaczyć może jest zawalony syfem , bo te śruby co mam na tym zaworze są już wyrobione. I mam pytanie czy od 360 nienadwał sie zawór redukcyjny??.
    • Przez Czeladnik
      Czcę zamienić mechaniczny na elektroniczny ale nie wiem jak?
      Są takie podłończenia
      D- to masa
      D+ to nie wiem?
      DF też nie wiem?
      W starym mam
      15
      67
      I masa na obudowie.
    • Przez BIZONURSUS
      Mam pytanie a mianowicie o zabiegi na przenice ozima od grzyba czy zmieszanie kilku srodków na przenice a mianowicie srodka grzybobujczego ,odżywki ,regulatora,antywylegacza,i siarczanu na raz nie spowoduje spalenia przenicy