Zaloguj się, aby obserwować  
Sylwek183

Bizon Rekord

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sylwek183    1

Ja mam mały problem z moim rekordem co sezon urywa mi się oś na odrzutniku od strony przekładni a co najciekawsze to urywa się na klinie w środku piasty i co na to powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

a ja na to powiem ze to może byc wina materiału z ktorego zrobili wał, sasiadowi w suprze sie rwie po 2 razy w sezonie i szuka teraz jakiegos kombajnu na demontaz bo chce kupic orginalny wał z niego


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Niespotykana sprawa... W mojej okolicy był Bizon Z 056 i też miał jakąś wade, bo co wychodził w pole to silnik kopyto wysadzał... Facet w żniwa pojechał pierwszy raz nim kosić, wykosił 1ha zboża i silnik padł... Zrobił go, pojechał kosić i znowu padł silnik... Sprzedał ok. 30km od siebie i tamtemu facetowi też silnik kopyto wysadził... I niewiadomo co było przyczyną, że tak silniki padały jeden po drugim... Moim zdaniem trzeba byłoby poszukać używanego wału oryginalnego od Bizona albo kupić gdzieś nowy ale utwardzany... Bo teraz takie te części robią, że aż szkoda gadać...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

chłopaki niewiecie czasem ile kosztują nowe druty do Widłośirpów w Rekordzie?

bo pare cza nowych założyć bo się troszke przyurwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Można odżałować trochę kasy i zamówić w jakiejś firmie jakiś hartowany wzmacniany itp.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas taki problem wystąpił w 2 sezonie użytkowania kombajnu, najpierw urwało wał fabryczny, potem kupiony w agromie za ponad 600zł, fabryczny oddaliśmy i zbadali go no i dali drugi nowy,ale długo to trwało więc założyliśmy inny kupiony, i akurat był tylko taki za 190 zł i już ponad dwa sezony chodzi, a nowy czeka na swoją kolej. W twoim bizonie jest sieczkarnia???? Bo u nas pękł pierwszym razem przy koszeniu łubinu z sieczkarnią, kosząc ten łubin aby zapobiec ''kuciu'' ziarna koszono na mniejszych obrotach młucarni, więc twardy materiał do cięcia + małe obroty to spowodobały. Drugim razem pękł przy życie, które było gęst


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

drogie takie coś by było?

 

Nie wiem bo nigdy takiego czegoś nie robiłem ale jak jakaś firma niedaleko ciebie się tym zajmuje to się możesz zapytać.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
Ja mam mały problem z moim rekordem co sezon urywa mi się oś na odrzutniku od strony przekładni a co najciekawsze to urywa się na klinie w środku piasty i co na to powiecie?

 

A czy czasem nie jest to problem, związany z wibracjami, może jest coś niewyważone i na wskutek nadmiernych drgań doprowadza to do zmęczenia materiału....??


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek183    1

kombajn ma sieczkarnie ale wał pęka z włączoną i wyłączoną sieczkarnią. jednego czasu nam wał pęknął po 4 godzinach pracy ale w ostatnim sezonie tylko się raz urwał. a wały braliśmy od Borkowskiego firma znana ale też robi badziewie tak jak inne. Miał lekkie wibracje na przekładni pasów która wychodzi od silnika ale już my to zrobili i zobaczymy co się bedzie działo w tym sezonie.

 

Rekorda mamy od 7 lat i co roku nam siada ta oś a szybciej mieliśmy zo56 i żadnego problemu nie było z nim. ale co jest najciekawsze to dlaczego urywa się na klinie w środku piasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8
ale co jest najciekawsze to dlaczego urywa się na klinie w środku piasty?
może piasta jest wyrobiona albo ma krzywo przetoczony otwór albo jest za luźna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz789    0

ja ma Rekorda z 90 roku ale wersje eksportowo,a w okolicy jest kilka krajowych rekordów to widzę różnice, inne wykonanie, ja swojemu nieźle w du... dałem i jak narazie to tylko klepisko no i jeszcze kilka drobnych napraw było,podam wam przykład z kosą-- jak go kupiłem i siedziała orginalna to robiłem na niej 4 sezony,a teraz jak kupie polską to co sezon mieniam.PO prostu inne materiały!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

Przy kupnie materiału w tych czasch kiedy już nie produkują kombajnow w płocku trudno o dobre cześci.u mnie było podobnie ale znalazłem orginalny nieuzywany wał z 89 i działa do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mieliśmy problem bo łożysko się nam zablokowało(z prwej strony) i wydarło rowek i musieliśmy go wymienić. Za nowy zapłaciliśmy 680zł przez dwa sezony chodził i nie wiem jak teraz bo już go sprzedaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj