Skocz do zawartości
zetor5321

laptop czy komputer stacionarny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Danex89    0

Wszystko zalezy do czego go używasz.....

Jeśli jesteś zapalonym graczem i grasz we wszystkie nowości to najlepszym rozwiązaniem jest konsola, np XBOX360 a tego doprowadzić do użyteczności.

Jesli ma to byc komp tylko do pracy na dokumentach i buszowania po necie to najlepszy laptop, do tego jakis routerek z

Wi-Fi i możesz latać z laptopem po calym domu.

No a jeśli ma to być uniwersalny do wszystkiego to tylko desktop bo jednak pomiędzy lapem i desktopem o podobnych parametrach jest spora różnica w cenie, żeby kupić porządnego laptopa do grania trzeba niestety wydac 40-50% wiecej kasy od podobnego zwykłego

MarcinPykuS    62

Powiedz ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na komputer...?? :P

Ja mam i komputer stacjonarny i laptopa, moim zdaniem największą różnicą jest to, że laptopa możesz przenosić z miejsca na miejsce, czego nie da się robić z komputerem stacjonarnym...cena za laptopa jest dość wysoka, taki sam stacjonarny wyjdzie dużo taniej (tylko do stacjonarnego trzeba doliczyć cenę monitora)... :)

Ferdek07    62
spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

jak chcesz abierac kompa do internatu akademyka czy coś w tym temacie to laptop, ale ja wole stacjonarny mam taki i taki i na stacjonarnym nie martwisz się że zalejesz klawiature jakąś cherbatą itp. a laptop to jest jednak delikatna zabaweczka i nie ma właściwie możliwości rozbudowania go, a te skróty na klawiaturze i mała klawiatura wogóle jest dobijająca, mały monitorek, za cene laptopa będzie porządny pc do domu z dużym panoramicznym ekranem do filmów, polecam zakup UPS-a komp stanie się zupełnie bezawaryjny :P

cosmos    1

Ja osobiście wolę laptopa, trochę droższy, ale jesteś wolny (a nie przywiązany do biurka). Mam swojego od 2,5 roku i już wiem że następny komp to teżbędzie laptop. Tylko że ja codziennie go przenoszę dom-uczelnia-gospodarstwo-(nawet kiedyś na ciągniku go miałem), i to w laptopie jest najlepsze, jeden minus to cena i to że ciężko coś póżniej do niego dołożyć (nie tak jak w stacjonarnym), no i naprawy laptopa są droższe, jak ostatnio padła mi w nim karta graficzna to lutowanie kosztowało aż 400 zł, zwykła kartę do stacjonarnego polutują ci do 100 zł (albo ją sobie sam wymienisz na nową). Więc wybór należy do ciebie. Pozdrawiam

Ferdek07    62

byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac, a klawiatura jak zaklęta wirtualną klawiaturką musiałem chasło wpisywać, czyżby się zj***ł czy może przypadkiem jakiś skrut klawiaturowy nadusiłem i wyłączyłem ale chyba nie ma takiej opcji a klawiature jak pocuduje to włącze ale po restarcie znowu nie działa i tak w kółko, a może jakiś wirus?

MarcinPykuS    62
byłem zadowolony z laptopa do wczoraj ma 2 tyg i od wczoraj nie mam klawiatury i mysz tylko podpinana tylko działa a te dotykowe dziadostwo wogóle nie działa, no i wcześniej te skróty klawiaturowe to też trzeba się nazastanawiac

To co Ci się stało w nim...?? :P

lysyrolnik    14

U mnie to jedno i drugie, stacjonarka w domu dla calej rodzinki, lapek to smigam z nim nieraz i na pole;p jak nie mam nic do roboty;p

Ferdek07    62
To co Ci się stało w nim...?? :P

nie mam pojęcia co się stało włączyłem chce wpisać chasło i klops nie działa klawiatura wziołem klawiature na ekranie i rolka teżnie działa tylko podłączana mysz działa trzeba chyba reklamować

bayer    16

dołącze się pod temat.

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

MarcinPykuS    62
dołącze się pod temamt.

Chce kupić laptopa do 2500 zł,ma on służyć tylko i wyłącznie do wystawiania faktur oraz do programu OBORA i nie wiem którą firme wybrać. Napewno najlepsze laptopy produkuje Toshiba ale wiadomo że za jakość trzeba płacić,myślałem raczej o HP. Jakie laptopy wy polecacie?? Czy ktoś z was ma już najnowszą wrsje Microsoftu-VISTA-jak się na nim pracuje i jak bardzo różni się od XP??

Ja mam miesiąc drugi komputer (laptopa), jest firmy "ACER", na razie sprawuje się bardzo dobrze, nie miałem z nim dotychczas problemów, system operacyjny mam Windows Vista, różnica miedzy XP, a Vistą jest, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić... :(

bayer    16

o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

zorzyk2    50
o tą viste pytałem z ciekawości bo wiem że jest bardzo wymagająca i niestety mój program do faktur nie mędzie w niej działał

Jak poszukasz to znajdziesz laptopa bez visty lub z xp. Wejdź na skapiec.pl i tam będą propozycje cenowe i opinie użytkowników . Ja niedawno przy pomocy skąpca kupowałem laptopa hp( dwurdzeniowy AMD) w firmie notebooki.pl. XP oem kupiłem oddzielnie za niecałe 300zł.

bayer    16

raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

Ferdek07    62

Mam tą wiste nic nie muli laptopa ale 3/4 programów gier itd nie chodzi trzeba ściągać sterowniki i cudować

zorzyk2    50
raczej wybiore taką opcje że kupie "gołego" laptopa a Microsoft XP dokupie sobie sam

Słuszna decyzja bo w Viście całe para poszła w efekty specjalne i trzeba nie lada bestię by pociągnęła ten skład. Jeszcze mało co chodzi pod vistą i nie każdemu to pasuje

zorzyk2    50
spalił mi się komp i mam dylemat

co kupić laptop czy komputer stacjonarny.

A co padło w tym kompie, jeśli był w miarę młody to można reanimować niewielkim kosztem.

witek    2

hmmmmm moze ile masz kasy na wydanie....bo z tego co wiem jak ma sie kupic laptopa za 2000zł to lepjej go nie ruszac i kupis PC

wodzu    0

Za 3tyś zł już można wybrać ładnego laptopa, co do Visty to nie polecam.. zależy gdzie byś go kupił w pewnych sklepach możesz sobie wybrać system jaki chcesz mieć.. Jeżeli ktoś studiuje to tylko laptop, w każdej chwili można go zabrać go ze sobą ;)

DANIEL    1

Przyszłość to mobilność, bezprzewodowość ,tylko na dzień dzisiejszy nie widzę sensu wybierać za system operacyjny viste>> problemy i widoczny spadek mocy, xp nadal rządzi i nie prędko jakikolwiek system go obali.

Polecam laptopa a co do gier ma on jeden plus oduczysz się w końcu grania ;)

MarcinPykuS    62
kupiłem już stacionarny.

Dziwny temat, na prawdę, bardzo... ;):P

Wielce piszesz, "doradźcie mi" (pomijam już ten błąd twój), a w temacie nic nie napisałeś, dużo osób pytało Cię o coś, a ty nic...więc po co zakładałeś temat, jak już wszystko miałeś wcześniej ustalone...gdyby tak nie było, to byś pisał w tym temacie, pytał się innych, odpowiadał na pytania itd... :D B)

zetortoja    0

I dobrze zrobiłeś. Mój znajomy pracuje w firmie gdzie wysyłają komputery do naprawy, to on mi powiedział iż laptopy dużo częściej się psują niż komp stacjonarny. I jeszcze trzeba dodać iż naprawa takiego laptopa jest dużo wyższa niż naprawa stacjornago. Myślę że dobrze wybrałeś.

zts    1

zależy jakiej firmy, ja mam starego compaq z 2002 roku i jedynie dysk ma pare bad sectorów po upadku i dalej ustrojstwo działa :rolleyes:

bizonbs    0

Stacjonarne są najlepsze bo są najefektywniejsze. Ja bym się na lapku zamordował. Bo do szkoły musze nawet robić w Photoshopie CS3 a to ma wymagania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pka93
      Witam 
      Każdy z nas przed zakupem nowej maszyny do naszego gospodarstwa zbiera o niej opinie i nie tak dawno zaczęła mi chodzić po głowie pewna myśl. Mianowicie pomysł na stronę internetową poświęconą zbieraniu opinii(głównie od użytkowników) na temat ciągników czy też sprzętów rolniczych. Wszystko miało by kształt podobny do serwisów które już istnieją(lecz ich tematyka tyczy się z reguły aut osobowych). Użytkownik miał by wgląd w dane wybranej maszyny, jakieś skromne zdjęcie. Do tego opinie użytkowników na temat danej maszyny spalanie, komfort, koszty utrzymania itp. Informacje takowe są chociażby na tym forum i dlatego się zastanawiam czy jest sens tworzenia takiego serwisu w takiej formie. Będę wdzięczny za podzielenie się opiniami na ten temat. Pozdrawiam  
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/

Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 

Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.

Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  

• Przez bhdemeter
      Witam!

Ktoś ma jakieś ciekawe apki dla smartfonów rolników? 

Jakieś propozycje?
    • Przez yacenty
      Witam!
      ktos ma ten program? cos mozecie wiecej o nim powiedziec?

pozdrawiam
      Jacek
    • Przez pawelec
      natknąłem się na ciekawy startup z mojego miasta. Muszę przyznać, że to ciekawy projekt i mam nadzieję że znajdzie się u nas miejsce na dyskusję w tym temacie. 

źródło: kurier lubelski.

http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/lublinianie-walcza-o-milion-dolarow-nexbio-czeka-na-nasze-glosy-w-konkursie-dla-startupow,12106228/

Nawet milion dolarów może wygrać spółka Nexbio w ramach międzynarodowego konkursu „Chivas the Venture”.
      Lublinianie liczą na wsparcie.

Uprawa roślin bez nadmiernej ilości środków chemicznych i pestycydów jest możliwa – przekonują twórcy firmy Nexbio. Lublinianie zaprojektowali „laboratorium w pudełku”, które ma umożliwić rolnikom wcześniejsze wykrycie chorób, które grożą ich zbiorom. Dzięki szybkiej reakcji i wykorzystaniu odpowiednich środków, rolnicy będą mogli taniej i lepiej dbać o swoje uprawy. – Powstał wczesny prototyp urządzenia. Składa się z kilku modułów, które obecnie testujemy. Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy dofinansowania – przyznaje dr inż. Adam Kuzdraliński, szef Nexbio i pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Siedziba spółki mieści się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Pomysł Nexbio już teraz został uznany za najlepszy w Polsce. Po analizie blisko 200 zgłoszeń znalazł się w gronie pięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje pomysły przed międzynarodowym jury konkursu „Chivas the Venture”. Po finałowych wystąpieniach sędziowie zdecydowali się przyznać Nexbio główną nagrodę. Natomiast wielki finał z udziałem 30 start-upów z całego świata odbędzie się w lipcu w Los Angeles. Obok Nexbio o dofinansowanie rywalizują m.in.: Argentyńczycy, Nigeryjczycy, Holendrzy, Australijczycy oraz Japończycy. Głosowanie trwa do 12 czerwca. Każdego tygodnia start-upy mogą wygrać nawet 50 tys. dolarów z łącznej sumy 250 tys. dolarów. W finale będzie można wygrać nawet 750 tys. dolarów.

Można pomóc Nexbio w walce o pieniądze oddając głos za pośrednictwem strony www.chivas.com.