Skocz do zawartości
krzysiek0910

Owijarka do bel - pytanie

Polecane posty

Witam

Czy kolor wałków na owijarce ma jakieś znaczenie? mam czerwony i biały ale ktoś się uparł że to ma jakieś znaczenie choc sam nie widział jakie dlatego pytam.. :)

ptaszyna    125

chodzi o liczenie obrotów, czujnik jest w pewnym miejscu i żeby zaczynał od tego samego miejsca.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmtracker    10

A mi sie obiło o uszy ze biały jest ze zbrojeniem i jest mocniejszy i przez niego trzeba wyrzucac balota, ale nie wiem czy to prawda

henes    11

A mi sie obiło o uszy ze biały jest ze zbrojeniem i jest mocniejszy i przez niego trzeba wyrzucac balota, ale nie wiem czy to prawda

Tak, to prawda.Owiniętą belę należy wyrzucać tylko przez biały walec.

U mnie sąsiad kupił kilka lat temu owijarke i jak ją uruchomił to jak wywalił bele na białym walku to folia na beli była cała a jak wywalił a zielonym to ten frez co jest na wałku to przerywał bele..

Edytowano przez mariusz123456789a

dawid464    12

a moim zdaniem to są brednie bo co za różnica jaki kolor ma walec przecież są one takie same a po drugie kazda firma maluje w swoich barwach ktoś na początku pomalował jeden walec na biało i tak później każdy producent zgapia od drugiego (w polsce) ,...jakoś np. owijarki mchale ma dwa w zielonym kolorze

Edytowano przez dawid464

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam kupiłem owijarke Agro Max i nie wiem w którym miejscu trzeba zamontowac kabel do licznika owinięć bel nigdzie nic nie widze.Pomozecie.

• Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:

-automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez adriank66
      Witam wszystkich,

to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość
      Od dwóch dni szukam w internecie jak przerobić owijarke stacjonarna przystosowana fabrycznie do folii 500mm na 750mm,
      Większa folia jest tańsza i owijanie szybsze i wydajniejsze.
      Przeglądam katalog części i nie wiem czy trzeba wymienić cały podajnik folii ? czy dodatkowo tryb w ramie obrotowej alby walce obracające balot kręciły się szybciej.
      Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, co mnie zdziwiło bo myślalem że jest to popularny temat
      szukając informacji znalazłem podajniki uniwersalne na folie 500mm lub 750mm ( https://sklep.sipma....291/producer_id )
      i nie rozumiem jak to działa, bo przecież przy folii 750 rolki obracające balot muszą kręcić się szybciej.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi i porady osób którzy przerabiali takie owijarki.
      p.s. moja owijarka to fala L z unia-famarol. : http://www.uniagroup...e22567aa467.jpg
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi