Skocz do zawartości

Polecane posty

lewy1996    0

Witam,

tak jak w temacie problemem jest obrotomierz, nie działa. Przypuszczam że to czujnik ale sęk w tym że nie wiem w którym miejscu on przychodzi. Widziałem ten czujnik na zdjęciu i tu mam pytanie: jeśli można niech ktoś napisze ile musi być ten czujnik wkręcony, na jakiej zasadzie on działa i czy od niego zależy też wałek wom bo nie wyświetla mi obrotów.

z góry dzięki i jeśli można niech ktoś wstawi mi foty tylnego mostu od strony tego czujnika, a tak wogóle to co się tam wogóle kręci jakaś zębatka bo jakoś te obroty musi mieżyć i żeby to ustawic to trzeba tam cos rozebrac czy co?

hubertuss    483

Czujnik przy moście jest od prędkościomierza. Obroty liczone są od alternatora. Więc sprecyzuj co ci nie działa. Nie zaglądałem u siebie ale najprawdopodobniej jest tam taka jak by zebatka. Pomiar odbywa się na zasadzie zbierania przez czujnik impulsów pola magnetycznego. Cos jak czujniki abs w samochodzie. Czujnik womu działa chyba podobnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lewy1996    0

dobra, z tego co się zdąrzyłem zorientować to tego czujnika jest brak, tak jak by był wyrwany z tamtad jakas sruba jest wkręcona i kabel wisi. Załatwiłem inny orginalny czujnik i go wkrecilem w to miejsce i tu się pojawił problem bo gdy uruchomiłem silnik obrotomierz nie zadziałał. Wykręciłem czujnik i się okazało że tą końcówke ucieło tam gdzie ten magnes przychodzi przy czujniku, a ona razem z olejem wyleciała. Teraz nie wiem czy za głęboko wkeciłem czy co?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się