Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lewy1996    0

Witam,

tak jak w temacie problemem jest obrotomierz, nie działa. Przypuszczam że to czujnik ale sęk w tym że nie wiem w którym miejscu on przychodzi. Widziałem ten czujnik na zdjęciu i tu mam pytanie: jeśli można niech ktoś napisze ile musi być ten czujnik wkręcony, na jakiej zasadzie on działa i czy od niego zależy też wałek wom bo nie wyświetla mi obrotów.

z góry dzięki i jeśli można niech ktoś wstawi mi foty tylnego mostu od strony tego czujnika, a tak wogóle to co się tam wogóle kręci jakaś zębatka bo jakoś te obroty musi mieżyć i żeby to ustawic to trzeba tam cos rozebrac czy co?

mariusz(ZDUN)    198

A w nim syglał nie idzie z alternatora jak w zdecydowanej więkrzosci maszyn??

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

hubertuss    627

Czujnik przy moście jest od prędkościomierza. Obroty liczone są od alternatora. Więc sprecyzuj co ci nie działa. Nie zaglądałem u siebie ale najprawdopodobniej jest tam taka jak by zebatka. Pomiar odbywa się na zasadzie zbierania przez czujnik impulsów pola magnetycznego. Cos jak czujniki abs w samochodzie. Czujnik womu działa chyba podobnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lewy1996    0

dobra, z tego co się zdąrzyłem zorientować to tego czujnika jest brak, tak jak by był wyrwany z tamtad jakas sruba jest wkręcona i kabel wisi. Załatwiłem inny orginalny czujnik i go wkrecilem w to miejsce i tu się pojawił problem bo gdy uruchomiłem silnik obrotomierz nie zadziałał. Wykręciłem czujnik i się okazało że tą końcówke ucieło tam gdzie ten magnes przychodzi przy czujniku, a ona razem z olejem wyleciała. Teraz nie wiem czy za głęboko wkeciłem czy co?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Foler
      Witam wszystkich!
      Mam problem, w mojej Renault Ceres 345 nie działa wskaźnik temperatury i obrotomierz. Obrotomierz trochę się podnosi dopiero przy wysokich obrotach. Jest jeszcze problem z podnośnikiem. Nie da się go podnieść do najwyższej pozycji bo coś blokuje dźwignie. Przeglądałem mniej więcej mechanizm i nie znalazłem niczego co mogło by ją blokować. Co może być powodem tych usterek?
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez tomek44
      Witam jestem właścicielem MF 4235 od niedawna. Mam problem z rewersem mechanicznym otóż przy przesuwaniu dźwigni rewersu do przodu od czasu do czasu (średnio co 5 przesunięcie) występuje zgrzyt , przesuwając dźwignie do tyłu nie dzieje się nic, wchodzi ładnie. Czy jest to zużyty synchronizator czy problem tkwi gdzie indziej a może po prostu taka już jego uroda... Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.