Skocz do zawartości
Darek914

Jak wymienić kosz sitowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kosz
Darek914    0

Jak go wymienić? Czy ktoś go wymieniał?

Edytowano przez Marcin91

Exx    6

ja wymienialem i troche zabawy jest . U siebie musialem odkrecic boczne srubki oslony wylotu slomy , a co do kosza to odkrecasz wszystkie srubki wieszaki i wyciagasz do tyłu

Wiadomość z agroFakt.pl

Exx    6

nie widze potrzeby zeby tylnia oś ruszać

Darek914    0

No własnie nie którzy mówią tylnią oś otkręcać a ini mówią że nie trzeba.Sam własnie nie wiem bo nigdy nie miałem z koszem do czynienia,dopuki niepękł mi na puł

Burn001    16

ja jak wymieniałem musiałem odkręcić tylną oś (3 śruby o ile dobrze pamiętam) i normalnie wyciągasz i wkładasz nowy i jest ok. Mechanik który mi doradzał mówił że inaczej nie da rady. Oczywiście trzeba pamiętać żeby dobrze kombajn zabezpieczyć aby na boki nie mógł się poruszać.

Exx    6

Ja wymieniałem bez ruszania tylnej osi i normalnie wychodzi

zuczek015    2

Jak się odkreci oś tylną jest o wiele łatwiej go zamontować a to niejest takie łatwe bo niby części znaormalizowane a wszystko jak by nie z tego kombajnu trochę szersze . W roku ubiegłym wymieniałem kosz i odudowę wialni to musiałem nieżle kombinować aby wszystko ładnie pasowało , w wialni wierciłem nowe otwory na śruby mocujące bo kąty nie były dobre i w żaden sposub nie pasowały na otwory montażowe . Warto też w kosz sitowy włożyć przed zamontowaniem sita czy pasują i lekko wchodzą na miejsca w ramki , u mnie po zamontowaniu okazało sie że sito do rzepaku i dolne żaluzjowe nie dochodzą do końca, tak lekko i jest problem z ich późniesza zamianą . Tak więc troche zabawy z wymiana i regulacją kosza jest aby to wszystko ładnie zgrać i w żniwa tylko kosić a nie stać i ustawiać . A tak przy okazjj jest ktoś chętny kupić Bizona 56 z 1980 r. ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MAŁYROLNIK1
      Potrzeuje szybko instrukcj opsługi
    • Przez ursusikc330m
      Leyland po założeniu nowych końcówek wtryskiwaczy kopci na niebiesko,na tych starych chyba mniej kopcił niż na tych nowych.Zauważyłem jeszcze że z pod kolektora wydechowego lekko wydostaje się coś podobne do oleju
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem w silniku SW 400 pierścienie na tłokach i panewki korbowodowe i mam pytanie czy nie zaszkodzi to silnikowi bo,dużo osób twierdzi że leylanda trzeba remontować całego a nie na raty i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem
    • Przez ursusikc330m
      Potrzebne mi są jakieś rysunki albo jakieś fotki prawego boku bizona a dokładnie chodzi o regulacje obrotów bębna bo przy moim jest widełki zostały wyrzucone a reszta dźwigienek została przyspawana do ramy kombajnu(Przeróbka poprzedniego właściciela).Chcę to przywrócić do oryginału ale nie wiem od czego zacząć.
    • Przez Jacek3p
      Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim