Polecane posty

Bercik92    2201

Witam:) pare dni temu zauwazyłem ze u mojego cielaka wyskoczyła opuchlizna w okol pepka (która przypomina kształtem woreczek)wezwałem weta i powiedział ze to opuchlizna pepkowa....i że nie powinno to zbytnio przeszkadzac ale też powiedział że moze przeprowadzic operacje jak sie troche ociepli jeszcze mi powiedział abym próbował tą opuchlizne podnosic.... to moze te jelita wróca na swoje miejsce i teraz mam dylemat co dalej robić..czy zrobić operacje? ale nie wiem ile to bedzie kosztować i czy operacja sie uda i nie bedzie komplikacji..czy tez to zostawić ale ładnie to nie wygląda i boje sie aby to sie nie rozerwało...a cielaka w takim stanie chyba sie nie uda sprzedać miał ktoś z was taka sytuacje? szukałem takiego tematu ale nie mogłem znalezc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Cielak kolegi miał coś podobnego taka bania wielkości pięsci z jednej strony pępka nie była zaczerwieniona nie wiem czy to była przepuklina czy co , z początku smarował to maścią ichtiolową potem nie robił nic... dzisiaj cielak ma już ponad rok i ma się dobrze a ta bania mu pozostała, a czy u twojego jak piszesz ze wygląda jak woreczek jest bez sierści pod na skórze może to jakaś cysta, u cielaka kolegi wyglądało to jakby jabłko pod skórą

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

u mnie też wygląda jak duże jabłko pod skórą...i ma normalnie sierść

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

jezeli to przepuklina to trzeba namacac palcem jaj jest dziura pod skora do brzucha to jest to jesli nie ma to tylko robic oklady np. z jodyny, sprawdz// jesli bedzie dziura to operacjia tu nic nie da/ trzeba przeznaczyc na rzez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

miałem dwie jałówki operowane na przepukline i wszystko dobrze się udało. Z byczkami jest podobno większy problem bo po zabiegu często nie mogą sikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jezeli to przepuklina to trzeba namacac palcem jaj jest dziura pod skora do brzucha to jest to jesli nie ma to tylko robic oklady np. z jodyny, sprawdz// jesli bedzie dziura to operacjia tu nic nie da/ trzeba przeznaczyc na rzez

nie sprawdzałem czy jest jakas dziura w pepku ... bo ta przepuchlina powstała przez układ pokarmowy (jelita) które tam sie pojawiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas lekarz nie chce takich rzeczy robic nzwet nie chce sluchac

musisz zmienić weta cały zabieg trwa 15min i nie jest skomplikowany. U nas 100zł za to biorą w tym jest antybiotyk i narkoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

no musze ale u nas nie ma poczciwego lekarza do bydla/ same zaglebie swin i wety tylko na tym sie znaja/ tak mowia o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dadicrazol    0

Witam Panowie też mam byczka z przepukliną i nie wiem co robić. Operacja około 150 zł i teraz pytanie czy na 100% pomoże. Na rzeź szkoda bo pieniądze śmieszne, z kolei zostawić tak troszkę strach bo jak bedzie duży i będzie coś nie tak. Jeśli miał ktoś z was podobny problem to napiszcie jak sobie z nim poradziliście.

Edytowano przez dadicrazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cavano21    0

Witam.Mam roczną jałówkę i wyszła trzeci dzień na pole po zimie i dziś po poludniu zauważyłem żę koło pępka/pod pępkiem pojawił się taki woreczek jakby taki dość podłużny jest miękki w dotyku ale jałówka nie kopie zachowuje się normalnie je pije , chodzi ,co to może być?czy mogła załapać jakieś zapalenie od powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj