Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Panowie mam pytanie do użytkowników. Chcę kupić nowy opryskiwacz i zastanawiam się czy kupić 2500 l ciągany czy zawieszany 1500 tył + 1000 przód (Amazone Lemken ewentualnie Kverneland). Proszę o jakieś mądre porady. Dzięki bardzo.

Opublikowano
Dnia 21.12.2018 o 18:53, alvaroalvaro78 napisał:

Lemken nie ma takiej opcji...  Cena ostateczna 68300 Euro Netto ale dobrałem kilka rzecz:

opony 460/85/42

3xkomplet dysz

joystick

kamera

skrętny dyszel

komp najwiekszy 12,1" - CCI 1200

oświetlenie robocze

tank controll

myjka ze zwijanym wężem

 

Nie możliwe że nie ma opcji że ile dysz tyle sekcji, nie wiem jak to się zwie, amazone tj amaswitch bodajze. 

Mówisz ze dopłata taka do belki a tam chyba idzie przy belce 27m baza belki z 30m B30.

Nie zastanawiałeś się nad "podróbka" lemkena tj Agrio? 

 

Opublikowano
Dnia 26.12.2018 o 11:09, malycyc napisał:

Witam. Panowie mam pytanie do użytkowników. Chcę kupić nowy opryskiwacz i zastanawiam się czy kupić 2500 l ciągany czy zawieszany 1500 tył + 1000 przód (Amazone Lemken ewentualnie Kverneland). Proszę o jakieś mądre porady. Dzięki bardzo.

Kwestia jakie masz działki i jaki ciągnik do współpracy.

Opublikowano
8 godzin temu, DelPiero napisał:

Jaki opryskiwacz 3500-4000l za około 220 tyś z bardzo dobrym wyposażeniem np distans control i tank control...?

W tej cenie teraz to nie wiem czy na agrio ci starczy, opryskiwacze od czasu MGR strasznie podrożały

Opublikowano
Masz rację PATr, boleśnie tego doswiadczam, jedynie na razie to kverneland ikarus s38 z dobrym wyposażeniem 215 tyś, ale w ikarusie boję się o pracę belki bo do napy jej daleko.
Opublikowano
Kverneland ikarus s38 Isomatch tellus pro Distance i tank control Skretny dyszel, antena Joystick, 9sekcji Myjka, clean konfort Odblokowane opcje w komputerze na mapowanie i zmienne dawki itp No i się zastanawiam bo rolmax powiedział że 215 tyś do końca roku, potem już drożej
Opublikowano

Co byłoby lepsze Berthoud Traker czy Agrio Napa? Opryskiwacze w podobnej specyfikacji ze zbiornikami ok. 3000 l, szer. 21m/12m, koła 300R46, zaczepy kulowe, pierwszy ma dodatkowo amortyzację osi (Napa wyceniona bez), cena obu jest zbliżona.

Opublikowano

Agrio myślałem że tańszy od Bertho ud czy Amazone. W Agrio nie ma elektrozaworów podobno? Ja mam Blancharda i tak się zastanawiam nad Mamutem, ale na razie nie znam ani dilera na mazury ani ceny. 

Dnia Saturday, December 29, 2018 o 11:34, PATr napisał:

W tej cenie teraz to nie wiem czy na agrio ci starczy, opryskiwacze od czasu MGR strasznie podrożały

Może John deere 740i ? Mi wycenił diler w 2018 chyba 250 tys netto. Belka 24 wszystkomający praktycznie, ale to był model już przywieziony z fabryki takie demo jeszcze nie używane bez możliwości zmiany specyfikacji. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v