Nasiona rutwicy.
-
Podobna zawartość
-
Przez farmers99
Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
-Motor - 160zł -162zł -165zł
-Blask -160zł -162zł -165zł
-Grom -160zł -162zł -165zł
-Bzura -141zł -143zł -146zł
-Reduta -141zł -143zł -146zł
-San -141zł -143zł -146zł
-Bułat -141zł -143zł -146zł
-Buran
-Cedro
-Glejt
-Nimba -127zł -129zł -132zł
-Prosna
-Wiarus
-Claudia
-
Przez jarekw
Witam!
Ostatnio trafiłem na informację, że w tym roku areał upraw kukurydzy GMO zwiekszy się z kiluset do kilkutysięcy hektarów.
Warto wiedziec, że w Polsce obowiązująca ustawa o nasiennictwie zabraniająca sprzedaży i rozprowadzania nasion GMO, ale jak widac ku mojemu ubolewaniu, niektórzy Polscy rolnicy dają się oszukiwac!!!
Trzeba coś z tym zrobic, trzeba o tym mówic, jeśli ktoś będzie zainteresowany podam linki do stron gdzie naukowcy piszą całą prawdę o GMO.
Pozdrawiam
jarekw
-
Przez farmer161
Witam
mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
Z góry bardzo dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
-
Przez zielek39
Witam forumowicze. Mam kilka pytań związanych z uprawą koniczyny czerwonej. Chciałbym ją zasiać w jęczmieniu jarym na wiosnę i sciąć ją na zielonkę gdzieś około czerwca i moje pytanie brzmi czy w tym roku dam rade ściąć ją na nasiona?? I jak wygląda zbyt na koniczyne? za pomoc z góry Wielkie Dzięki
-
Przez Lowca131
Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
-

Rekomendowane odpowiedzi
Spulchniacz za kołami siewnika.
Bakterie brodawkowe do zaprawiania soi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się