Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Berpaw

Cynkomet N235

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Berpaw    0

Witam wszystkich agrofotowiczów.

Chciałbym kupic nowy rozrzutnik zainteresował mnie z Cynkometu N235 ponieważ jest mi potrzebny dwuosiowy 4 tonowy i chciałbym się dowiedzieć jakie mają zdanie urzutkownicy tego modelu jak sie spisuje lub jakieś propozycje podobnych rozrzutników.

Z góry dzięki.

Berpaw    0

Może bym i kupił używke tylko zależy jak dalego bym musiał jechać i jaka cena bo drogi transport.A jakby ktoś miał do sprzedania lub znajowy czarna białostocką w orginale te starą wersje w woj.świętokrzyskim, podkarpackim, mazowieckim i małopolskim to też będe zainteresowany.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.

Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio

sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Niuch99
      Przymierzam się do kupienia rozrzutnika Jeantila lub Cynkometa, który z nich jest lepszy ?
      Może ktoś z tymi rozrzutnikami pracował, chciałbym się trochę o nich dowiedzieć, bo nie miałem szansy z nimi pracować.
    • Przez RafZielak
      Witam,
      Forum się obecnie coraz bardziej zamyka, powszechne jest straszenie przed zamykaniem nowych tematów i groźby groźbą kar, ostrzeżeń itd. itp. dla autorów tychże więc napiszę od razu ...
      Przeczytałem wszystko co zostało już napisane w podobnych tematach na tym (i innych) forach około-rolniczych i nie znalazłem kompendium zawierającego jasno, klarownie, a przede wszystkim rzeczowe zebrane informację, które umożliwiłyby mi i innym szukającym tego samego osobom, łatwe znalezienie rozwiązania "wyzwania zakupowego".

Przechodząc do rzeczy ... usiłujemy wybrać jak najlepiej i kupić najlepszy możliwy rozrzutnik za rozsądne pieniądze.
      Założenia:
      > (raczej) używany
      > wydatek do 40.000 PLN
      > dopuszczalna waga ładunku ok. 8 ton (agregowany będzie z ciągnikiem o mocy ok. 105 KM)
      > dolny zaczep (Piton-Fix)
      > pionowe wałki rozścielające
      > hydrauliczny napęd taśmy z regulatorem posuwu
      > napęd roztrząsaczy z wałka WOM 540 obr./min.
      > możliwość adaptacji do użytku jako przyczepa objętościowa do wożenia kukurydzy i wjeżdżania na pryzmę do 2 metrów wysokości

Przez wzgląd na ostatnie założenie z automatu odpadają (wydaje mi się) wszystkie rozrzutniki na jednej osi. Wiem, że w polu stwarzają mniejsze opory, ale 1-osiówka do wjeżdżania na pryzmę to chyba jednak zły pomysł ... proszę o konstruktywne uwagi.

Pod uwagę brane są póki co:
      1. nieśmiertelny Fortschritt T-088
      2. URSUS/Warfarma N-266 - http://ursus.com.pl/Nawozenie/Rozrzutniki-nawozow-naturalnych#N-266
      3. Cynkomet N-221 8 ton - http://www.cynkomet.pl/index.php/2014-07-16-21-46-25/rozrzutniki-obornika/n-221-8-ton

Wiem, że na forum i nie tylko w świecie wirtualnym Fortschritt ma w dalszym ciągu duże grono zatwardziałych zwolenników jednak równie dużo jest przeciwników (a to za ciężki, a to stara konstrukcja, a to awaryjne przekładnie, a to problem ze sprzęgłami) więc będę wdzięczny za wypowiedzi obecnych i byłych użytkowników tego sprzętu na temat wad (przede wszystkim) i zalet tego sprzętu.
      Tak samo jak o Fortschrittcie ... poproszę o wady i zalety pozostałych wymienionych przeze mnie sprzętów.
      Jeśli coś jest złe, jest wadą to czy komuś udało się te wady wyeliminować i w jaki sposób?
      Jak wypada porównanie tych 3 rozrzutników i czy o jakimś rynkowym produkcie zapomniałem, a powinienem się nad nim również zastanowić?

UWAGA: NIE INTERESUJĄ MNIE opinie osób których kolega, kolegi powiedział, że ich kolega ...

Pozdrawiam
      Rafał