Skocz do zawartości
Marcin2601

Beczkowóz problem [dziura]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Marcin2601    2

Witam posiadam beczkowóz mały tego typu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/374192-meprozet-pn-202/ i mam następujący problem, beczka na niej jest już leciwa i cienka w jednym miejscu jest juz dosc spora dziura i nie idzie tego w żaden sposób zakleic ani zaspawac bo nie ma praktycznie do czego, moje pytanie brzmi czy da rade obspawac całościowo beczkę blachą czy może szukac samej beczki ( będzie ciężko szukałem) czy moze jeszcze inaczej kupic cos tego typu http://otomoto.pl/beczka-asenizacyjna-beczkowoz-A236562.html.

Bardziej zależy mi na tym aby ją obspawac , rama jest zdrowa pompa nie dawno remontowana

jakie jest wasze zdanie w tej sprawie ?

lukaczmarek    265

Nie bardzo rozumiem chcesz założyć nową blachę na całą beczkę do okoła? łącznie z dennicami? beczka jest w ocynku?

Wiadomość z agroFakt.pl

boku27    222

U nas była taka beczka wioskowa i tez była już słaba to znalazłem w necie beczkę fakt inny kształt tzn dłuższa a niższa a stara odcięliśmy od osi i zaczepu i wspawaliśmy do drugiej i jest ok. Nie polecam wspawywac drugiej blachy na stara blachę ponieważ bardzo szybko ja szlak trafi lepiej szukać innej beczki

mariusz0209    21

Kolega @boku27 ma racje. w pobliskim SKR tak zrobili, mechanik który u nich pracuje zawsze przygotowuje mi kombajn do sezonu i mówił że to było najgorsze co mogli zrobić bo po 4 latach nowa blacha zaczęła dostawać dziur. Ja bym proponował zbiornik stacjonarny od lpg. Blacha jest gruba, boki tłoczone a cena stosunkowo niska. Za zbiornik bez legalizacji zapłacisz 2000-2500 zł. ja planuję z takiej sobie zrobić wał do wałowania łąk. :)

Adam0702    2

witam mam taki problem otóż z 3 lata temu oddałem pompę do remontu hts 10000 i od tego czasu praktycznie mało co było używana, jesienią zaczęły się problemy a mianowicie pompa jakiś czas w miarę ciągła ale po pewnym czasie zaczynało coś w niej stukać i mocno sie grzała. Dziś ją rozebrałem i łopatki nie chcą się ruszać i nawet zbytni nie mogłem ich wyciągnąć. Czy jest taka możliwość że są łopatki za bardzo spasowane i nie będą tłoczyć? i jaki to powinien być luz?

JANCZAK1176    39

Miałem ten sam problem tylko w innej pompie z ebonitowymi łopatkami blokowały się 3 szt podciśnienie skakało ,po rozebraniu przejechałem papierem ściernym i wszystko wróciło do normy .Komuś robiłem pompę po remoncie zastała się ,miała łopaty metalowe ,pojechałem na szliście magnesówke pozbierał deczko po obu stronach i była gitara . Luz to na oko łopatka musi swobodnie się wysuwać ,jak jest luz duży na boki to trzeba zamontować grubsze .Teraz wszystko można kupić lub dorobić .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KAROL0905
      Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!
      Połączone (Joskin vs Meprozet)
    • Przez LipaK97
      Witam. Piszę do was z prośbą, w najbliższym czasie planujemy zakup nowego beczkowozu z osią pojedynczą do 5000 L, jakie firmy + modele byście polecili z podanych poniżej, bądź może i nawet inne. Ogółem beczkowóz miałby pracować z MF 5611. Nasz wybór oscyluje pomiędzy : 
      - Joskin MODULO2 5000 ME (cenowo podobno w granicach 33 tyś. netto, chodź nie jest to 100% informacja)
      - Meprozet Kościan PN - 50 (cenowo ok. 22800 tyś. netto) 
      - POMOT 5000L (dokładnej ceny jeszcze nie znamy)  
      Bardzo proszę o fachowe doradztwo w wyborze z uzasadnieniem jeżeli to możliwe. Chcę dodać, że niestety nie znam się na beczkowozach, dlatego też pytam właśnie Was o opinie. 
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie wóz asenizacyjny 10000l na tandemie, wóz będzie w 95% jeździł jedynie po drogach na pole będzie wjeżdżał sporadycznie. Będzie go ciągała kubota m110gx (115km)
    • Przez kristoph34
      Witam, mam pytanie dotyczące firm zajmujących się przetaczaniem obudowy pompy, bo jak ją rozebrałem to są już porobione rysy wyczuwalne "pod palcem" więc nie ma mowy o szczelności. Zawsze naprawiałem pompy w okolicach Oświęcimia ale już ten zakład nie istnieje i nie wiem gdzie dokonują takich zabiegów. Najlepiej gdyby był jakiś zakład w małopolsce, ale będę wdzięczny za adresy nawet z poza tego województwa. Z góry dzięki, POZDRAWIAM.
    • Przez szopen
      Witam. Potrzebuję informacji na temat regeneracji pompy Joskina 8000. Konkretnie chodzi mi o gładź korpusu, w mojej są już lekkie pofałdowania i zdarza się że łopatka się złamie. Zastanawiam się czy przyczyną nie są właśnie te pofałdowania i czy stoczenie ich pomoże czy korpus trzeba wymienić?