Skocz do zawartości

Pług obrotowy Gassner 3 .....


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zamierzam kupić taki pług 3-skibowy. Co o nim sądziecie ?? jak się sprawuje podczas orki ? jak z zabezpieczeniami ? może ktoś ma taki pług i wyrazi swoją opinię ? Będzie do MTZ 82. Czekam na wasze opinie

Opublikowano (edytowane)

Witam posiadam taki pług już na nowszej ramie i z obrotem na 2 węże (w galerii znajdziesz). U mnie pracował właśnie z Mtz 82ts i zetorem 8045 i jak na moje ziemie był w sam raz do trych ciągników. Jedyne co to problem z częściami a raczej z ich ceną. Nowe odkładnice sprowadzałem z Niemiec i koszt to około 800zł bo u nas nikt nie robi zamienników, a co do lemieszy to poprzedni właściciel wywiercił nowe dziury i pasują lemiesze od jakiegoś włoskiego pługa (w sklepie którym kupuje są po 70zł). Pług bardzo ładnie kryje i lekko idzie. Za wadę mogę uznać metalowe kółko podporowe (jest wąskie i jak jest mokro to się zapada w ziemie). Co do zabezpieczeń zwykłe śruby chyba 14 jak dobrze pamiętam. Zerwało mi może ze dwa razy.

Edytowane przez szymek85
  • Like 1
Opublikowano

Witam, dzięki za odpowiedz. Z tego co się dowiadywałem to z lemieszami nie bedzie problemu bo w pobliskim sklepie sprzedajacy mówił że ma lemiesze do takiego pługa. Z odkładnicami to nie będzie problemu, kupi się blachę 8-10mm mam mag'a to dospawa się i będą jak nowe. Zależało mi właśnie na opini jak on kryje i czy ciężko idzie. Ten też ma obrót na 2 przewody hydr. To chyba go wezmę.

Opublikowano (edytowane)

Witam ma może ktoś z was pług Gassner z lemieszami MS1090. Potrzebuje się dowiedzieć ile ma cm cały lemiesz. Ja mam pług ott a ten lemiesz w miare pasuje rozstaw się zgadza tylko tu: http://www.abload.de...ms1090aydoq.jpg gdzie jest 70 to u mnie jest 85 chyba aż tak dużej różnicy to nie robi ? nie będzie problemem podczas orki ? Dziękuje za pomoc

 

Połączony

Edytowane przez Gość

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez wicek
      Posiadam pług vogel noot LC 2S563A15  ,4 obrotowy na zabezpieczeniach zrywalnych ,wysoki korpus.Podobny do 950-tki.
      Mam pytanie jakim momentem dokręcać śruby zrywalne  oraz te śruby zawiasowe .
      Zdarzyło się zerwanie śruby i aby ustawić korpus na swoje miejsce musiałem użyć tura ,ciężko się przestawiał.
       
    • Przez KOSTEK12
      Witam,zastanawiam się nad zmianą pługa i wypatrzyłem coś takiego jakieś opinie,doświadczenia,jak z kryciem-zapychaniem po kuku na ziarno?
      https://www.olx.pl/d/oferta/plug-3-skibowy-obrotowy-vogel-noot-zabezpieczenia-resorowe-CID757-ID18srfx.html?reason=observed_ad
    • Przez droppoll
      Witam kupiłem ostatnio pług zagonowy jednobelkowy 4+ w bardzo atrakcyjnej cenie. Mam jednak pytanie o firmę tego pługa oraz gdzie mogę znaleźć lemiesze i piersi do tej firmy?


    • Przez PawełMazurkiewicz
      Poszukuję osoby która posiada taki korpus, bądź cały pług.



    • Przez zbycho77
      Witam forumowiczów . Pług 3 , wymiana siłownika obroty z jednego węża na dwa . Założony nowy siłownik i kostka obrotu . Strasznie ostro startuje obrót do połowy , resztę obrotu wykonuje powoli i płynnie . Co może być przyczyną ?  Założyć dławik na zasilaniu ?  Regulacja na kostce nie pomaga .
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v