Skocz do zawartości
Pawlak902

Z056 info

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Z056
Pawlak902    0

Witam.Jako ,że są żniwa na polach widywałem dużo kombajnów marki Bizon ,i chciałbym się co nieco o nich dowiedzieć.Mianowicie czy jest gaz nożny w z056 ,jeśli nie ma to jak nim ruszyć z miejsca (dodając gaz ręczny)?Jak zahamować bizonem z056?Zadaję takie pytania ponieważ nigdy nie miałem okazji jeździć tym kombajnem ,jeździłem tylko z060 ale tam jest hydrostat ,więc wiadomo gaz ręczny i dźwignia w przód i w tył.Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę moderatorów o wyrozumiałośc.

jarekmaz    0

masz hamulec sprzęgło i gaz ręczny jak chcesz się zatrzymać wciskasz sprzęgło i hamujesz hamulcem :P

bartek45    17

Dokładnie jak kolega wyżej i jest jeszcze tzw. przyspieszacz. Zasada działania z wykorzystaniem pasów. Czyli w praktyce- ciśniesz jedynkę, dwójkę lub trójkę i możesz przyspieszać te biegi i zwalniać, jak chcesz.

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Możesz zmieniać prędkość kombajnu bezstopniowo.Dzieje się to jak naciągasz pas to jedziesz szybciej.

Pawlak902    0

A przy ruszaniu operuję gazem ręcznym prawda?

Aha i ten przyspieszacz to jest ta dźwignia po prawej stronie fajery ,ta wyżej?

Pawlak902    0

A koledzy powiecie mi w końcu czy przy ruszaniu dodaję się gaz ręczny ?Wiem ,że to dziwne w takim wieku nie wiedzieć takich rzeczy ,ale sport zabrał mi całe dzieciństwo i jakoś nie ciągnęło mnie do tego.I mam do was jeszcze jedno takie pytanko ,które już w ogóle mnie kompromituję ale zadam je tutaj ,aby nie zaśmiecać innych tematów,czy przy ruszaniu ciągnikiem trzeba dodawać gaz nożny czy wystarczy tylko ustawienie ręcznego?

strd    4

nic nie dodajesz. jedzie na najmniejszym gazie bez problemu, tylko wolniej puszczasz sprzęgło, żeby go nie spalić.

chyba większość kombajnów z napędem mechanicznym ma podobnie, zresztą hydrostat jest właśnie na tym wzorowany :)

bartek45    17

A koledzy powiecie mi w końcu czy przy ruszaniu dodaję się gaz ręczny ?Wiem ,że to dziwne w takim wieku nie wiedzieć takich rzeczy ,ale sport zabrał mi całe dzieciństwo i jakoś nie ciągnęło mnie do tego.I mam do was jeszcze jedno takie pytanko ,które już w ogóle mnie kompromituję ale zadam je tutaj ,aby nie zaśmiecać innych tematów,czy przy ruszaniu ciągnikiem trzeba dodawać gaz nożny czy wystarczy tylko ustawienie ręcznego?

Ręczny gaz na minimalnym ustatwieniu przy ruszaniu wieloma ciągnikami to za mało. Trzeba umiejętnie i z wyczuciem dokładać nożnym. Ale jak ustawisz na troche więcej i spokojnie ruszysz to chyba nie będzie problemu. Nie wiem jak jest z ciągnikami na bezstopniówce, bo nie miałem okazji jeździć.

@strd- na trzecim biegu i maksymalnym przyspieszaczu to może być mały problem z ruszeniem na najmniejszym gazie, trzeba zmniejszyć przyspieszacz i troszkę więcej tego gazu, ale w dużej mierze czy ruszy to zależy od naciągu pasów, które biegną do skrzyni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się