Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BALU

JD 214t

Polecane posty

BALU    0

Witam

jak jest z naciąganiem trzymaczy sznurka w prasach ?

Edytowano przez BALU

Robson123    0

witam ze zdęć widze że masz mocno zabrudzone te aparaty widze tam sporo resztek po słomie i troche kawałków sznurka w supłaczach wyczyść to a następnie podkręć o ile czyszczenie nie pomoże ten aparat który przepuszcza 2 gwinty powinny wystarczyć a jeśli nie to nasiępne 2 gwinty staraj sie aby w aparatach było jak naj mniej słomy ponieważ najczęstrzą przyczyną jest słoma w węźle i wtedy supeł sie rozwiązuje .sorki za ortografie ale to nigdy nie była moja mocna strona

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 1q2w3e4r
      Witam

Od razu napiszę, że ja tej prasy wcześniej nie użytkowałem. Na pewno była już naprawiana i rozbierany był wałek z aparatami. Może jest zrobiony jakiś błąd w składaniu.

1. Dziwnie zachowuje się sznurek i według mnie nie powinien tak skakać ponieważ czasami łapie za kalamitkę. Tutaj filmik, który pokazuje problem: https://www.youtube.com/watch?v=hYURapRVbcg
      Z tego co wiem to na innych prasach są po bokach tzw. tarki żeby podczas ubijania słoma się nie wracała i chyba to jest przyczyną? W tej prasie ich nie ma, nie ma też otworów na ich montaż więc tak jakby ich oryginalnie nie było. Może trzeba je jednak zamontować żeby problem znikł? Też tak macie w tym modelu?

2. Na końcu filmu z pkt1, na lewym aparacie jeden koniec sznurka uciekł z supła na palcu co spowodowało, że sznurek nie schodził z palca dlatego został ręcznie ściągnięty bo zawiązało by na nim kolejny supeł. Przyczyną jest chyba ten skaczący sznurek ale nie jestem pewny.

3. Czasami jest tak, że na lewym aparacie supeł na palcu robi bardzo wysoko (może mieć to wpływ ten skaczący sznurek) co powoduje, że na prawym palcu już go nie ma, a na lewym ciężko schodzi i dopiero kończy go zaciągać.

4. Czy supeł robi dobrze? Czy te ucięte końce nie powinny być równo? Też tak u Was jest w tym modelu?

5. Czasami się zdarza, że sznurek przeskoczy ze swojego miejsca (oznaczenie nr. 2 na zdjęciu) wtedy zawsze przepuszcza bo nie ma jednego końca sznurka w suple. Może mieć to związek z pkt1.

6. Czy u Was też jest tak brudno na stole? Przed wyjechaniem w pole było wszystko wyczyszczone, bardzo szybko się zbiera tutaj słoma i kurz. Co powoduje, że kurz miesza się ze smarem i bardzo niekorzystnie wpływa na nasmarowane tryby. Też tak macie? nie powinno być jakiegoś zabezpieczenia przed tym, którego tutaj nie ma? Przez to w suple zdarza się czasami kawałek słomy.

7. Jaki używacie sznurek do tej prasy?

8. Będę wdzięczny gdyby ktoś nagrał filmik z pracy aparatów w swojej sprawnej prasie ap12k.

Pozdrawiam
    • Przez CLAAS-ROLLANT24H
      SKUP Pras Kostkujących.
      Wszystkie Modele.
      Welger AP:41,42,45,52,53,61,400,430
      Claas Markant:40,41,50,51,52,55,60,65;Constant
      John Deere:330,332,336,342,346,339,349,359,456,459
      Deutz Fahr HD:300,320,360,400,440,460,490,560
      Rivierre Casalis KR40TS,RC42,RC45,KR49
      MF 
      New Holland 
      i inne

również uszkodzone.

Płatne Gotówką.
      Szybki Odbiór na terenie całego kraju.

Proszę o przesyłanie ofert za pośrednictwem portalu Agrofoto oraz telefonicznie 500-575-887 

• Przez Paatryk12dsa
      Witam wszystkich, jaką polecacie prasę do ciągnika 100km? Rolująca lub kostkującą najlepiej w okolicach 10 tys. Ciągnik miałby z nią pracować na górzystych terenach.
    • Przez zetorki12
      Prasowanie w moim wydaniu.
      video0003.3gp
    • Przez GBartek
      Witam.
      Mam problem jak w temacie.
      Wie ktoś jakie wymiary ma podajnik/drabinka/sanki do kostek do prasy Sipma z224 ?
      Chciałbym kupić jednak nie mam pewności czy dam radę przewieść do VW Transporterem T5
      Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.