Skocz do zawartości
mati18199622

Unia famarol df 120. 1.8

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Unia

Witam:)

Mam pytanie czy może wiecie dlaczego moja unia famarol nie pokazuje licznika dziennego?? Prasa z 2008r.

I jeszcze takie pytanie dlaczego u wuja w prasie (a ma taką samą tylko że z siatką i nożami) siatka raz działa raz nie?? Ostatnio zrobił 6 belek i na 7 nie odcięło siatka wgl a na 8 tylko trochę poszło,stanęło,poszło i stanęło i kontrolka migała od siatki i więcej już siatki nie używał bo co to może być nie wie.

Czekam na odpowiedzi:)

Z góry dzięki:)

Trzeba będzie sprawdzić :)

A jeszcze jak by nie to to co to może być??

I dlaczego mi licznika dziennego nie wyświetla tylko odrazy licznik ogólny a dziennego nie ma :wacko: ??

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz56612    1

Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Edytowano przez lukasz56612

Ten siłownik właśnie tak ma działać (wysuwa się do pewnego momentu naciągając pasek, a potem się chowa). Jak ci nie chce siatki wciągać, to znaczy, że siatka ślizga się na tym gumowym wałku, który na samym początku siatkę podaje do komory zwijania (później już ona jest ciągnięta przez obracającą się belę i od tego momentu siatka napędza ten gumowy wałek). Co ci mogę poradzić: po pierwsze oczyść ten gumowy wałek z kurzu i zabrudzeń (mechanizm ten jest wrażliwy na nadmiar zabrudzeń, zwłaszcza po okresie jego nieużywania); po drugie sprawdź czy ten metalowy wałek jest dociskany do tego gumowego przez sprężyny, zwróć uwagę, czy nie ma jakiś tam oporów przy dociskaniu; po trzecie; możesz zmniejszyć hamulec siatki; po czwarte: instrukcja zaleca również posmarowanie tego gumowego wałka talkiem.

Dzięki ;) Dziś zobaczę jeszcze tą siatkę bo raz działa raz nie, raz zrobione było 5 belek i ok a potem nie chciała załączyć a jak raz się udało to nie odcięła wgl siatki :/

lukasz56612    1

No właśnie, jak siatka będzie się ślizgać na tych wałkach to takie usterki mogą występować (nie wciąganie siatki i nie ucinanie). Na początku (po naciśnięciu przycisku na komputerku), jak już mówiłem, te wałki ciągną siatkę i podają ją do komory zwijania (siłownik napręża pasek), a potem, (jak już obracająca się bela złapie siatkę), to siłownik rozluźnia pasek i od tego momentu ta siatka (ciągnięta przez belę) napędza te wałki, po to, aby w odpowiednim momencie wyzwolić proces odcięcia siatki.

janusz20    106

U mnie było podobnie to rozkręciłem to cięgno z rolka napinającą pasek dosłownie o kilka zwojów gwintu zrobiłem od tamtej pory blisko 200 bel i wszystko gra.

Dziś rozmyślaliśmy nad tym z kuzynami i czyściliśmy no i poprawialiśmy to wszystko i siatkę ładnie podaje teraz i komputerek nie miga ale miała być próba czy odcina ale zaczęło padać i nic z tego nie wyszło :/ Mam nadzieję że będzie grało :)

Napiszę jak będzie próba czy ładnie chodzi czy nie :)

A co z tym komputerkiem co nie wyświetla licznika dziennego tylko odrazu ogólny? Bo jak się jeździ na usługach to ładnie liczy a tak to trochę lipa :/

Działało i jakoś potem przestało i nie wiem co to może być :/ Wie ktoś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gorski
      witam jestem zainteresowany opiniami na temat prasy DF 120. 1, 8 V jest to nowy produkt famarolu prasa posiada element łańcucha w tylnej klapie .Proszę o jak najszybsze odpowiedzi bo w przyszłym tygodniu jadę zamawiac ( prasa będzie pracować tylko w słomie ) pzd. Gorski
    • Przez Krzysiek07120
      Cześć, mam taki problem w tej prasie z siadką. dokladniej mówiąc chodzi o ilosć owinięć wokół beli. Regulacja ilości owinięc jest ustawiona na trzecim ząbku(na środku) od nowości tak była ustawiona i owijała około 2,5 raza, az do czasu, od jakiegoś roku mam problem z tą siadką. Mnianowicie za szybko sie ucina czasami to nawet raz sie nie owinie bela, czasem ma nawet ciężko ruszyć siatka po jej puszczeniu, nie jest to na pewno wina złego ustawienia napięcia siatki bo jak pisałem wcześciej było wszystko ok. Mam prase około 3 lat. Jeżeli ktoś miał podobny problem i mógł by pod powiedzieć, pomóc w rozwiązaniu problemu był bym wdzięczny;)
    • Przez beli666
      Witam, jestem tutaj nowy więc z góry przepraszam za jakiekolwiek  błedy itp. Mam problem z prasą walcowo-łańcuchową DF 1.8 V UNI fAMAROL  , mianowicie przy pełnej komorze nie potrafie podnieść klapy do góry przy zrobieniu 15 bali tylko 3 otwarcia poszły bez problemu a z resztą masakra. Traktor ma 180 bar na cisnieniu w hydraulice a w prasie za elektro zaworami jest podobnie ! JAK KOMORA PRASY JEST PUSTA DZIAŁA WSZYSTKO BEZ ZARZUTÓW. 
      Dzięki z góry za pomoc Pozdrawiam 
    • Przez Patryk2
      Witam posiadam prase famarol df 1.8 i od jakiegoś czasu nie ucina mi siatki (siatka leci a nóż nie przecina) ktoś może wie jak poradzić sobie z takim problemem? 
    • Przez gomez
      Witam forumowiczów !!! mam problem ponieważ urwał mi się kabel od komputera (sterownika) i jeżeli ktoś posiada ową prasę prosiłbym na ile jest to możliwe o jakieś zdjęcie kabli jak są poukładane w kompuerze (kolejność kolorami ) w ciągniku jak i w sterowniku w prasie . Sprawa Pilna !!! 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.