Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy można uszkodzić skrzynie biegow przez holowanie bez odczepienia wałów napendowych?

Bo mi się coś dziwnego stało. Awaria była elektroniczna, więc na linkę i jakieś 40km był ciągnięty z prędkością nie przekraczającą 20km/ha. Awarię usunąłem, odpaliłem i jadę a tu jakieś zgrzyty w skrzyni. Wcześniej nic takiego nie było.

Czy holowanie mu zaszkodziło?

3185 z 2000r. skrzynia autoshift.

Pzdr.

Opublikowano

Pomimo tego że Fastrac nie posiada rewersu elektro hydraulicznego nie wolno go holować bez rozpinania wałów napędowych tym bardziej 40km. Miałeś na dwóch skrzyniach wrzucony luz? Tak jak kolega wcześniej pisał ciągnik posiada centralne smarowanie skrzyni biegów z pompy hydraulicznej , ponadto w fastracu napęd przód jest rozłanczany ciśnieniem oleju brak ciśnienia powoduje spięcie napędu. Tak więc skrzynia na ziemię i do naprawy.Służe pomocą w razie potrzeby rysunkami katalogowymi.

 

Aha na początek spuść olej ze skrzyni i wykręc filtr ssawny (taki kruciec w tylnej skrzyni po prawej stronie na dole klucz chyba 50) i będzie wszystko jasne.Pozdrawiam

Opublikowano

Dzieki za odpowiedzi nie pocieszyły mnie ale co zrobic.

Którą część skrzyni po wyciągnięciu mam rozbierać i co się w niej stało, (co sie zatarło) na które elementy mam zwracać uwagę? Czy to będą te kosze z tarczkami?

Czy to będzie widać gołym okiem czy jakieś pomiary trzeba robić?

Opublikowano

No tak podczas holowania silnik nie pracował ? to jak nim kierowałeś i co z powietrzem w układzie hamulcowym ?a tak przy okazji genesisjcb masz może jakieś dane jakie jest ciśnienie azotu w tylnym zawieszeniu ?

Opublikowano

Fastrac-ki seri 3000 i 2150 ciśnienie azotu w każdym z akumulatorów 35 bar pozostałe fastrac-ki 26 i 35 bar dwa rózne ciśnienia na jeden amortyzator. Wracając do tematu przed wyjęciem skrzyni przyda się dokladna weryfikacja przez osobę która się zna na tych ciągnikach . Pozwoli to uniknąc niepotrzebnych kosztów związanych, przede wszystkim z robocizną bo dwa razy chyba nie chcesz wyjmować skrzyni :) i naprawa przebiegnie sprawnie.

Opublikowano

No niby masz racje ale kiedys brałem udział w rozbieraniu tej skrzyni bo rozleciało się łożysko na górnym wałku zblokowało skrzynie i pękł synchronizator. Mechanik za dojazd do mnie wziął prawie 3000 zł a to było ze 3 lata temu, teraz zaśpiewałby pewnie więcej. Same koszty naprawy mniej wyniosły.Raczej dałbym rade rozebrać i złożyć, tylko żeby uszkodzenie było widoczne dlamnie.

Podpowiedzcie mi na co szczególnie zwracać uwagę.

Opublikowano

Witam

Mam fastraca 3185 często zdarza się ze niechce wskoczyć bieg "H" do przodu a naprzyklad do tylu wyskakuje R ,na M tez nie wyskakuje na L przeważnie wyskakuje

Innego dnia działa wszystko bez problemu ?

Proszę o jakieś podpowiedzi

Opublikowano

Podstawa to dobrze wyregulowane sprzęgło aby zakresy się ładnie załączały ,następnie sprawdzić czy ciśnienie powietrza przy elektrozaworze jest prawidłowe ,sprawdzić działanie siłownika przy skrzyni .

Opublikowano

Witam

Szukam instrukcji obslugi i katalogu czesci do Fastracka 3220 Plus,rocznik 2005,

Czy ktos z kolegow wie gdzie mozna dostac taka instrukcje lub ma taką?

Pzdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez radox
      Wyciek ropy z tej dziurki pod śrubą po rozgrzaniu wyciek się zmniejsza,jak to naprawić? Ktoś podpowie. Silnik Perkins. 


    • Przez oki39
      http://konedata.net/Traktorit/schluter.htm mam takie pytanie a zarazem temat do rozmowy o tych ciagnikach. Czy te pochylone szyby do produ czy to byl tylko taki wymysl czy one mial sprawiac ze kabina byla lepsza od innych?
    • Przez wiktr
      Witam Posiadam ciągnik yanmar af330 nie chce jechać do przodu czy tyłu posiada rewers na wysokich obrotach czasami złapie że pojedzie ale bez, sprzęgło wydaje się dobre, grubość tarczy nominalna co do oleju w skrzynie był nad stan. gdzie i czego szukać jeśli można prosić z jakimś zdjęciem. z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez DW88663311
      Witam 
      Mam problem z pacjentem lamborghini Premium 950DT.
      Miga kontrolka wykrzyknik w trójkoncie i neutral i nie załącza do przodu ani do tyłu.jest ktoś kto miał taki sam problem lub co moze byc przyczyną ?




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v