Zaloguj się, aby obserwować  
dfagroplus60dt

jaka sieczkarnia

Polecane posty

kissmy...    67

nie w areale problem lecz w odległości a prasa to wielkogabarytowa, cięta ma być kukurydza jak i trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@kissmy

 

ale jak ty chcesz to robić??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie jestem na etapie opracowywania technologii i problemem jest maszyna, zależy mi na tym, aby zakiszać zielonkę oraz kukurydzę w balotach (ma to ułatwić transport do pryzmy oraz wybieranie kiszonki) a praca dodatkowego ciągnika jest moim zdaniem niekonieczna, stąd moje poszukiwania sieczkarni z WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no dobrze, ale jak ma to wyglądać???

 

kosisz kuku od razu do prasy???bo z ziemi jej nie pozbiera...kostki też nie zrobi bo materiał będzie za drobny...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wstępnie sieczkarnia ma podawać sieczkę bezpośrednio na prasę, lecz musi być to kostka ze względu na wydajność, ale całkiem możliwe, iż konieczna jednak będzie siatka i tu pojawia się pierwszy poważny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

kurcze a ja właśnie widziałem kiedyś taki filmik na You Tube gdzie do sieczkarni podpięta była duża kostka i rąbali trawe. Zdziwiło mnie to bardzo, co to za czort ? Z tego co na filmie było widać to kostki były bardzo kształtne i stabilne owinięte tylko sznurkiem. Z kukurydzą to chyba inna bajka, jednak sieczka z kuku jest dużo drobniejsza niż z trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

dlaczego nie chcesz wielkogabarytowej z nozami, tylko jakies cuda z sieczkarnia, ktora boje sie myslec nawet ile spalilaby z taka prasa(o ile sieczkarnia z WOM wogóle istnieje :lol: )

 

a jak chcesz za jednym przejazdem to na przod kosiarke

 

edit:no tak, poniosla mnie fantazja :D jak bys skosil od razu i zebral to ci nic nie wyjdzie z tej sianokiszonki


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

do samej sianokiszonki wystarczyłby duży ciągnik z sieczkarnią na przednim TUZ a prasa z tyłu, lecz problem pojawia się w kukurydzy

 

@binek byłbym wdzięczny za link do tego filmiku, YouTube to nieograniczone źródło wiedzy na temat amerykańskich wynalazków, ten serwis miał wielki wpływ na moją koncepcję zagregowania sieczkarni z prasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja mam Polską maszynę jedno rzędową i jestem zadowolony z niej już przez 8 sezonów


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dlaczego nie? przecież prasy są ciągane za kombajnami i jest ok

wiec może prasa z własnym silnikiem? a może od hydrauliki? tu jest prasa mf za lexionem

pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

przykro mi kolego @ kissmy, ale nie mogę odkopać tego filmiku. Wiem że to był Jaguar z prasą ale gdzie to było nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrocase    0

mam problem chcę kupić sieczkarnie i nie wiem jaką myślę nad mengele mammut lub claasem 690sl pomużcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak masz do sprzątnięcia 20 ha i myślisz o czymś samojezdnym to czeska propozycja bądz niemiecka maralka(forshnit z gniotownikiem) jest rozsądnym wyborem.osobiście u siebie nie chcę widzieć claasa z tego powodu ze ma zwężke przed gniotownikiem więc po jakimś czasie powstają niedognioty na walcach,na jakiejś 10 cm szerokości walców. mozesz obliczyć procent. natomiast mengele case john deer mają toporowy bęben czyli silnik ma ciężko,zlotówki przez komin uciekają!do tego wszystkiego wszystkie mają proste ząbki na gniotowniku czyli jak klęknie ci lozysko(tam jest jakieś4000 obr na min. )to i do wymiany bądz regeneracji masz gniotownik a jakie to koszty to na pewno oriętujesz się!ja mam srubowe walki w new holandzie,ale new holand to inna hisoria sieczkarni...pytanie o sieczkarnie to moim zdaniem pikuś ale heder to klucz do sukcesu!ja wiem i widze ze tylko rzędówka dobrze idzie i zbiera wszystko a sieję pod nią zwyklym siewnikiem do zboża!!!dziele go na 4 rzędy i to wystarczy!!!można to zrobić takim 3m. lub 2,7m też rząd weżmie!jest lepiej niż dobrze!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

według mnie najlepsze sa hedery kemper (nie clasowski ru) wszystko zbiera i sie nie zatyka, z rzedowymi jest wiecej problemow szczegolnie z tymi łancuchami wciagajacymi. a co do siewu kukurydzy siewnikiem do zboża to chyba troche przestarzala technologia ze tak powiem szczegolnie patrzac na cene nasion chba ze swoje siejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

do 100-150h polecam czeską sieczkarnię agrostroj 4 rzedy jest tania w utrzymaniu częsci można kupic wkarzdym wiekszym mieście ja taką posiadam kupiłem ją 3 lata temu z1988r i jestem zadowolony w tym roku wykosiłem 130h i przez 3lata eksploatacji wymieniłem jedną pompe od hedera mam zamiar jeszcze 3lata nią kosic bardzo polecam bo takąsieczkarnie można kupic za niewielkie pieniądze mi sie wruciła w drugim roku koszenia

Mam zamiar kupić tą sieczkarnie, bym chciał się o niej tochę więcej dowiedzeć:

toron czy mars - która lepsza

ile ona pali

czy dobrze gniecie ziarka

czy części są dostępne w okolicach Warszawy

czy przystawka "zubr" zdaje egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj