Zaloguj się, aby obserwować  
dfagroplus60dt

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m

Polecane posty

gosc1    2

moim zdaniem to klasa nie ma tutaj żadnego znaczenia. Lepiej zebyś podal ilość ha , jaki ma być - nowy czy używany i tak dalej B) a ile palą - tego nie wiem, ale raczej mniej od polskiego Bizona B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 20ha, nowy, jeśli macie propozycje jakiego kupić to mi doradzcie. a co do palenia to się pytałem w zakładzie i mówią, że wszystkie jd dużo palą. nie wiem jednak czy to prawda. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zwłaszcza nowego. JD celerolnik-a pali chyba 300l na dzień


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak nie warto. mam ziemię daleko od gospodarstwa i najmować się nie opłaca, poza tym jeżdżę dużo na zarobki. mam sampo bizon 2020 ale chciałbym go zmienić bo ma 10 lat wygląda jak nowy, ale ma dużo elektroniki która cały czas się psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

a uważasz że nowy JD nie będzie miał elektoniki ? a ile ha kosisz na zarobkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
zwłaszcza nowego. JD celerolnik-a pali chyba 300l na dzień

 

Hehe a czemu akurat do mnie pijesz B) Spali ale z sieczkarnią w ciągu ~14godzin, przy ładnych kawałkach wydajność spokojnie 1.5ha/h. Musi dużo palić, bo to 150KM Turbo. Nowego kombajnu na taki areał się raczej nie opłaca, używany jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak nie chcesz elektroniki to jedynie używany. Może bizona 56 lub 58


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCS    0

Vistule !!! . . Vistule !!! !!! B)


jEsT sAm :

Władimirec t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Vistule !!! . . Vistule !!! !!!

na taki areał sprzęt godzien polecenia. no i pali mniej od jd. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o to żeby nie było elektroniki tylko po prostu u mnie się strasznie psuje. chodzi mi o nowego bo chcę go wziąć na dotacje dlatego pytam. poza tym na zarobkach kosi 50-60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Mój JD 1065 pali dosyc duzo potrafi spalic nawet 15 litrów na godzine (silnik 125 km z turbo), gdy ma załączona sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

a nie zastanawiałeś się nad Claas-em? ja widziałem u mnie na wiosce przywiezli jeden taki do mojego znajomego był to Domnator 150 HYDRO i musze powiedzieć że jestem pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o wyposażenie i o Cenę bo ta mnie mile zaskoczyła a mianowicie 320 000 tyś bruuto, za te piniądze nie kupisz nowego JD bo ja też interesuje się kupnem nowego kombajnu i z tego co się orjentowłem to 1450 CWS kosztuje w podstawowej wersji ok 360 000 d0 380 000 tyś brutto w zależnosci od tego jak się umiesz targować z dilerem, a oglądałem tego Claas-a musze powiedzieć że nie ma tyle elektroniki , oszczędny silnik CAT-erpilara, prosty w obsłudze i łatwy dostęp do wszystkich ważnych elementów roboczych , na dodatek ma tańsze części niż do JD, myśle że warto się zastanowić nad Claasem bo New Hollanda nie polecam to podróbka polskiego bizono rekorda tylko w żółtej skórze tandeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

@Maweric82 jak już to Bizon Rekord był odwzorowany na NH seri 80xx a nie na odwrót. NH są dobrymi kombajnami znajomy kupił nowego i zastępuje u niego 4 bizony to mowi, że jak miał te 4 bizony to nadanżał odwozić a teraz od jednego ledwo się wyrabia. Ogolnie bardzo chwali kombajn nie brał wszystkich kamer itp. ale maszynka idzie elegancko w tym roku żadnej nawet małej awari.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A nad jakim modelem myślisz...może nad 1450 CWS...??? B)

 

Jak nad czymś takim to pogadaj z robertbara, mateo12, JarekWLKP... :lol:

 

Z tego co wiem to osoby te są zadowolone z tych kombajnów...B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

do Cichego 007 jeżli chcesz wiedziec to tc jest wzorowany na TX-ach które były produkowane już od 1988 w Anglii takiego widziałem niejednego, a nasi wciskakj nam ten bubel dopiero teraz ze zminioną kabiną i nic nie zmienili to ma być postęp ? jasne nowy to jeszcze chodzi ale jak mu się zacznie coś sypać z niego to nie nazdąży nawozić ale częśści do niego hi hi hi, po drugie rekord też miał być taki dobry a jak się okazuje to bubel jakich mało , nowe wszystko jest oki ale z czasem rozlatuje się jak diabli, a po drugie cena jaką chcą za TC to żenada za 56 chcą 360 000 tyś brutto a za tc 58 chcą 400 000 i za co tyle kasy za ten h*jowy silnik z Iveco, a może za wytrząsacze nałożyskach a dopiero za dopłatą daja ci na tulejkach bukowych, jesionowych lub dębowych, nie mam Clasa ani NH ale wiem jedno że Claas ma lepsze i wtrzymalsze rozwiązania, ja mam JD 1085 z 4,5 kosą silnik 170 km jakoś sobie radzi , dostęp do wszystkich elementów jest ok ale części są droższe niz do Claasa np kosa kosztowała mnie w Grenie prawie 2000 tyś a do klasa tej samej szerokości kosztował by mnie 1100,generalni nia mam powodów do narzekani na ten kombajn ale już ma 12 sezonów i już sie troszke wysłóżył i myślimy z bratem poważnie nad nowym kombajnem i to będzie chyba ten Claas 150 Hydro, ale napewno nie NH, tym bardziej że mamy niedaleko dilera NH i ci którzy kupili u nich te kombajny nie chwalą ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A więc tak nie mam doczynienia z tymi nowymi tylko ten jeden co kupił ale to prawda co napisałeś że nowy będzie chodzil tak jak każdy sprzęt do czasu. Ja posiadam NH 8060 i wg. mnie jest to dobry sprzęt na moje 60ha plus usługi narazie wystarcza. I powiem Ci, że nie mam z nim problemów jedyną jaką ma wade to tak jak w Rekordzie półośki od skrzyni prosto na koła. Sąsiad ma Bizona i w żniwa co chwile stał a ja cały czas kosilem jak była pogoda przez 2 sezony dwie awarie tylko były.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

wiesz co jeśli nie masz dużo kasy a chcesz kupic dobry kombajn to polecam NH TX 36 ze silnikiem Forda 250 koni ale u nas takiego jest ciężko znaleść ale z tego co sie orjentuje to we Francji jest tego sporo są to nad wyraz udane kombajny sle tylko te modele 36 bo mają 6 klawieszy i dwa klepiska ze spolchniaczem słomy na dodatek silnik ten jak na forda jest nie do zajechania i nie widziałem żeby tam w Anglii mieli z nim jakieś problemy i bardzo te modele chwalili natomiast jak masz kase to idz po nowego bo dziadostwa i złomu to na plac nie ma co sprowadzać sam się o tym przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

wiesz co jeśli nie masz dużo kasy a chcesz kupic dobry kombajn to polecam NH TX 36 ze silnikiem Forda 250 koni ale u nas takiego jest ciężko znaleść ale z tego co sie orjentuje to we Francji jest tego sporo są to nad wyraz udane kombajny sle tylko te modele 36 bo mają 6 klawieszy i dwa klepiska ze spolchniaczem słomy na dodatek silnik ten jak na forda jest nie do zajechania i nie widziałem żeby tam w Anglii mieli z nim jakieś problemy i bardzo te modele chwalili natomiast jak masz kase to idz po nowego bo dziadostwa i złomu to na plac nie ma co sprowadzać sam się o tym przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj