Skocz do zawartości
Budzu321

Jaka prasa do t-25???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa

Budzu321    0

Witam zastanawiam sie nad kupnem prasy do t-25, nie chcial bym wladka męczyc jaką bys cie polecili???

ltz55aluki    0

prasa do wladzia raczej odpada....

brak dwustopniowego sprzegla...

brak mozliwosci redukcji biegu przy grubszym pakosie jesli zredukujesz a w prasie bd siano lub sloma moze ja zatkac....

prasowanie bd przebiegalo powoli na biegach terenowych..

ktos z forum prasuje wladziem (prasa sipma) ale kto dokladnie to nie wiem..

Edytowano przez ltz55aluki

Radekk89    18

stary, niemiecki fortschitt K-442. u nas koleś prasował swego czasu takim zestawem, i t-25 śmigał bez problemu.

Edytowano przez Radekk89

Wiadomość z agroFakt.pl

miecho123    3

Swego czasu prasowałem T-25 zwykłą simpą kostką ale to męczarnia, silnik daje rady bez problemu ale brak drugiego stopnia sprzęgła wymaga nie lada wprawy przy włączaniu i zmienianiu biegów.

rafal4610    54

ja mam Welger AP45 i kiedyś Władysław chodził w niej i bez problemu dawał rade :D

Edytowano przez rafal4610

GoRAL1    63

Z pras wielkości ap 45 po wciśnięciu sprzęgła traktor jedzie rozpędem prasy .trzeba na to uważać bo można wypaść z pola

argoz    0

Ja miałem kiedyś INTERNATIONAL 440 rusek robił nią kilkanaście tysięcy kostek rocznie. Brak dwustopniowego sprzęgła to problem ale troche wprawy i można robic. Nie wiem jak w innych prasach ale ta jest tak zabespieczona że nie da się jej popsuc, moja przez 10 lat miała zmieniony jeden kołek rozporowy który się prawdopodobnie zgubił i z kilka kilogramów śrub zabespieczających :D

ari321    0

Witam ponawiam pytanie czy dal by rade w sipmie z 224/1 bo najłatowiej by bylo ja kupic bo typu welger czy claas to nie bardzo jest w Lubelskim

Klepk995    171

ja prasowałem c-330m John Deere CB 300 i dawała sobie rade do t-25 też powinna pasować jak chcesz to pisz na PW

ari321    0

A czy w prasie spima z224 nie zajerzdżę silnika bo robiłem w tym roku remont silnika nie chcial bym co 5 lat remontu robic a wladek prasowal by około 7 ha siana i 5 ha słomy rocznie to jak??? proszę o szybkie odpowiedzi

Budzu321    0

Zastanawiam się nad prasa do t-25 w grę wchodzi jakaś tańsza max 8000. Chciałbym taką w której władek by się nie meczył takie na allegro sobieogladalem rużne: http://moto.allegro....2690481134.html

http://moto.allegro....2697502811.html

http://otomoto.pl/in...45-A224158.html

Co myślicie o tych prasa która najbardziej by pasowała do niego??

MAti21    3

jak już do władka to polecam welger ap41 lub ap45(ma troche większy podbierak i gardło ,lepiej sie prasuje) , spokojnie da sobie rade ,wiem bo kiedyś tak prasowałem, takim zestawem .

tylko trzeba sprawdzić czy nie ma luzów na tłoku ,czy aparaty gdzieś nie spawane , iglice w jakim stanie, palce , i tzw "pieski"

a także czy nie ma luzów na kole które napędza tłok

Edytowano przez MAti21

Adrian1025    55

Jak teren równy to bezproblemowo T-25 bedzie smigał, u mnie ten zestaw pracuje porzadnie od 1995r, a na poczatku to kilka sezonów prasowała po 100ha/sezon w samej słomie. ;)

Buszido007    43

Jak kolega wyżej pisał najlepsza będzie Claas Markant 40.

Mała masa, duża wydajność , mała awaryjność i niskie zapotrzebowanie mocy :)

salers1000    0

Koledzy mam do kupienia za małą kasę (1800zł) prasę kostkującą claas magnum czy t25 poradzi sobie z nią.Czy ta prasa jest warta uwagi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy