Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 9.10.2022 o 12:03, dantur96 napisał:

Czy taka żółć na początku liścia i delikatna plamka to prawidłowy rozwój czy trzeba lecieć już z jakimś odpryskiem. Pierwszy raz sieję jęczmień Ozimy i trochę pomocy potrzebuję 😀

IMG_20221009_115858.jpg

Podepnę się bo coś takiego tez u siebie zauważyłem ..

Opublikowano

Pokażcie zdjęcie rośliny na polu. Bo równie dobrze może być liść podcięty przez drutowca, jak fitotoksyczność herbicydu, czy też za głęboki siew.

Jedna roślina, cały łan czy też pojedyncze rajki siewnika?

Opublikowano
2 godziny temu, yacenty napisał:

a czemu nie? czego się obawiasz?

Wolę się upewnić:). Raczej herbicydów z insektycydami do tej pory nie mieszałem, a jęczmień sieje pierwszy raz i głupio by było już praktycznie na starcie jakiegoś babola zrobić:)

  • Root Admin
Opublikowano
1 godzinę temu, grzesiek87 napisał:

Wolę się upewnić:). Raczej herbicydów z insektycydami do tej pory nie mieszałem, a jęczmień sieje pierwszy raz i głupio by było już praktycznie na starcie jakiegoś babola zrobić:)

spokojnie, to kompletnie inne grupy środków. można mieszać. Rok temu robiłem taką samą mieszankę

Opublikowano
40 minut temu, drobny napisał:

Nie wiem czy prysnąć tą bacarą 0,5l. Sporo tego dff wychodzi 🤔

Sandrę zrobiłem dawką 0,5l i praktycznie żadnego fito. Niemniej myślę że im wcześniej zastosowana tym lepiej bo mniej przez liście przyjmie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Paweł19
      Witam,
      Potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki bijakowej do C330. Muszę wykosić nieużytki około 3ha, pola są dość zaniedbane i zachwaszczone występują też cienkie odrosty drzewek, krzaków. Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną maszynę z którą da radę mój ciągnik? 
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v