Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

TU duży rozrzut w plonie 7-9t.na plus dla odmian dwurzędowych.O dziwo...

Tak z innej beczki!Jaki u was koszt usługi młócenia-na hektary,czy bizonem na godziny?

Opublikowano (edytowane)

Cena na hektary znana 450-500zł.Bizonowcy faktycznie nie podają ceny(a taki mi kosi). Kolejny zrezygnował z usług-nie będzie się "użerać"z klientami.

Wioska już po małych żniwach.

Edytowane przez Pawlak81
Opublikowano

A wiec nie tylko ja w tym sezonie niechętnie podchodzę do świadczenia usług. 
Cos jest w tym „użeraniu się z klientami”. Zawsze dla najmującego było drogo wiec jak w tym sezonie miałbym wołać 500-550zl/ha to już w ogóle stałbym się naciągaczem i pazerną mendą.. „bo przecież zawsze było po 350”.. 

  • Root Admin
Opublikowano

mi wychodziło ze żeby to miało jakiś sens to trzeba wołać 700zł, więc nawet nie mam zamiaru wołać, tylko powiedziałem w tym roku kosze TYLKO u siebie. Chłopakom powiedziałem o tym 1 lipca więc maja czas znaleźć inny kombajn.

Czemu duży robi taniej? Bo ma mniejsze koszty stałe per skoszony hektar, bo jak jedzie duży to ma logistykę na polu i nie stoi jak pizda i czeka az ktoś łaskawie podjedzie 3 tonową taczką z burtą 40cm w którą nawet jest ciężko trafić. Zwróc uwage ze wiekszość duzych liczy postojowe, mali nie liczą więc siłą rzeczy muszą podnieść stawkę. Duży kombajn nie jedzie na kawałki 1-2ha, na którym tez się musisz złożyć i rozłożyć - to jest minimum 20minut, Poświęcić wolniejszą jazdę na obkoszenie pola do okoła. W tym Czase duży kombajn już wytnie 2ha :P

  • Like 1
Opublikowano

Wystarczy powiedzieć od razu po ile  usługa a niestety większość mówi że się później dogadamy i wychodzą takie kwiatki. Jak ktoś ma nóż na gardle i brak innej usługi to zapłaci każda cenę 

Opublikowano

Ja kosze tylko w bliskiej okolicy znajomym. Pola małe gospodarstwa małe. Szczerze też najchętniej bym olał temat usług, ale trochę się nie da. Ludzie zaraz się gniewają czemu nie itp. tyle to jak maszyna bd chodzić się objedzie w międzyczasie.

Jak by przyszło 700 za ha zboża leżącego co daje 10t to spoko, ale u nas są pola gdzie tony nie będzie więc...

Opublikowano
7 minut temu, czesio200 napisał:

Ja kosze tylko w bliskiej okolicy znajomym. Pola małe gospodarstwa małe. Szczerze też najchętniej bym olał temat usług, ale trochę się nie da. Ludzie zaraz się gniewają czemu nie itp. tyle to jak maszyna bd chodzić się objedzie w międzyczasie.

Jak by przyszło 700 za ha zboża leżącego co daje 10t to spoko, ale u nas są pola gdzie tony nie będzie więc...

Dziwne, to usługobiorcy dyktują tobie warunki?? 

Niech sobie kupi jeden z drugim kombajn i kosi, nie majątek a zobaczy jaki to chleb, posiedzieć w smarach i kurzu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

Dyskutujecie o sensie trzymania kombajnu na kilkudziesieciu/ponad stu hektarach a ja kolejny sezon z JD 1550 na nieco ponad 30..🙈

Ale to chyba tez ostatni jego sezon u mnie. Po żniwach chyba idzie na sprzedaż.. ziemia w dzierżawę, a ja za zachodnią granice na gospodarstwo. 🙃

Edytowane przez tobago

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Paweł19
      Witam,
      Potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki bijakowej do C330. Muszę wykosić nieużytki około 3ha, pola są dość zaniedbane i zachwaszczone występują też cienkie odrosty drzewek, krzaków. Czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną maszynę z którą da radę mój ciągnik? 
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v