Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emattti

jarzmo uwięzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emattti    11

w wiekszosci nowych oborach hodowcy zakladaja takie jazmo uwiezi : post-24709-0-18894600-1330701005_thumb.jpg

jak sadzicie czy to jest lepsze czy normalny zwykly lancuch ?

Piotrek1975    318

Zależy do krów może być zwykły łańcuch ale do byków lepsze to jarzmo . ja miałem kiedyś byki na zwykłych łańcuchach to sie bodły aby iskry leciały , w końcu brakło mi nerwów i kupiłem dla wszystkich takie jarzma jak ręką odjął ani sie nie bodły i nie wyżerały sobie żarcia.

ja myśl ę że lepsze jarzmo , tylko do małych byczków się nie nadaje p a i takie prztpadki miałem.by zrobił fikołkać jak o pierwsze jest za duże i może się udusi

atomik    145

bardzo dobre mam takie tylko że jest pełne to ucho (cięższe) te ażurowe są lepsze bo krowa mniej dźwiga na szyi, do tego jest łańcuch pionowy którego długość można regulować. Jedyny minus to to się nadaje na sztuki takie od około 9 miesięcy, jak chce się uwiązac młodsze to trzeba sznurkiem związać żeby zmnieszyć średnicę, inaczej zdejmują przez głowę. U krów jest super

Wiadomość z agroFakt.pl

danielek24    2

to jest super i nadaje się równiez na małe sztuki:

wycinam ok 5cm i zpowrotem zespawuje i jest jarzemko na małe sztuki nawet poniżej 200kg u mnie ten pomysł sie sprawdził i naprawde polecam.mieliśmy kiedys takie paski po 35zł/szt na małe więc kupiłiśmy 10 i pierwszej nocy byk się udusił i wszystkie wywaliliśmy a teraz mój znajomy sprzedał mi takie właśnie jażma po 10zł/szt i wszystkie bydło na tym poszepiane a młode na skracanych

ChudyxD    16

A właśnie ja w gazecie widziałem tymi łańcuszkami do góry a tym oczkiem w dół ja mam odwrotnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować