Skocz do zawartości

Czy da radę Pronar 82A


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam zamiar kupić rozrzytnik obornika Metal Fach N 267 8 tonowy w cenie 50000 nie wiem czy Pronar 82A(81KM) da sobie z nim radę ciągnik posiada 9 obciążników jeden waży 45 kg i czy hydraulicznie da sobie z nim radę

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje wszystkim odpowiadającym

Opublikowano

Dużo zależy od terenu, jeżeli masz górki to szału nim nie zrobisz. Z hydraulika chyba będzie ok, wujek ma MTZ 952 i śmigał z t088. Nie wiem jedynie jak wyjściami od hydrauliki w pronarze.

Opublikowano

Teren w mojej wsi jest dość równy na jednym polu mam pod góre ale jak on nie da rady to podepne Case 5120 z turem na to jedno pole a wejścia w pronarze mam 4 bo w tym roku przełożyłem 2 przednie wejścia na tył bo o tym rozrzutniku już od dawna myślałem ale kasy nie miałem a teraz dopłata mi weszła trochę odłożyłem i bydło sprzedałem i będzie B)

Opublikowano

Myślę że pronar poradzi sobie bez problemu z tym rozrzutnikiem sam swoim ciągałem 6 tonowy na tandemie i ciągnik szedł a obciążenie zauważalne było minimalne duże znaczenie ma szerokość opon w rozrzutniku dzięki czemu się nie zapada a jeśli nawet w skrajnych warunkach będzie miał ciągnik ciężko to można nakładać trochę mniej i po kłopocie nie wiem tylko ile wyjść hydraulicznych potrzeba do tego rozrzutnika bo pronar na tył ma 2 ale to żaden problem przerobić te wyjścia z przodu

Opublikowano

A co ci przy mtz wysiadało

JD to już inna praca konfort i wogóle ale ile za takie cacko trzeba dać ja mam zamiar kupować Case maxxum 125 lub 140 multicoroner z tym najleprzym wyposażeniem

Opublikowano

Obornik wcale nie jest taki ciężki i na rozrzutnik 8t żeby nałożyć 8 ton to trzeba ładowac do pełna nawet z czubkiem i musi być ten obornik mokry i mocno upalony tak więc śmiało można do pronara czepiać taki rozrzutnik bez obaw że nie pociągnie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrKawka
      Witam, mam problem z kostką od świateł awaryjnych w pronar 1025a, potrzebuje pomocy w dopasowaniu 6 kabli, nie mam pojęcia w ktore piny jaki kabel wpiąć, miałem mały pożar w instalacji i odruchowo wszystko wyciągnąłem, nie wiem w jakiej były kolejności. Oczywiscie wypalony kabel ze zdjecia idzie do wymiany








    • Przez JOHNDEERE5080M
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio taką przyczepę moje pytanie ile wchodzi na nią pszenicy ziemniaków ile mieliście ton na niej. Powierzchnia ładunkowa to 12m3
      Pozdrawiam 
    • Przez Stodoła
      Pany jaki właściwy czujnik temp wody ten w głowicę wkręcany kupić, kupiłem dwa nowe ,sprawdzone na gotującej wodzie i max 60-70° pokazują. 
    • Przez Depex
      Witam Kolegów. Mam problem z moim Zefirem dotyczący metalicznych stuków z wydobywających się z okolicy sprężarki powietrza. Ma to miejsce po rozgrzaniu silnika. Wymieniono mi sprężarkę, to jednak nie pomogło. Teraz przyjdzie mi udowadniać, że tylko w moim egzemplarzu coś takiego ma miejsce i potrzebuję porównania pracy innych Zefirów. Zwracam się więc z prośbą do ich posiadaczy, aby nagrali pracę swoich Zefirów po ich uprzednim rozgrzaniu, najlepiej od strony sprężarki i przysłali na moją pocztę.
      [email protected]
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    • Przez sandrii
      witam mam taki problem nie potrafimy odkręcić tej śruby a moze się to wybija? zawleczka wyciągnięta i nic klucz udarowy nie daje rady nawet 
      jest to śruba to drążka zmiany biegów 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v