Skocz do zawartości
sthranislaw

Zetor Proxima 90 plus listwa piton fix

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
sthranislaw    0

czy to prawda że ja będę ciągać nim rozrzutnik z obornikiem (6t) nie powinienem jej używać tylko ten głębiej zlokalizowany zaczep ?

A drugie do tur humpolec mam czwytak metal fach i tutaj mam problem chwytek ma dwa wjeścia męskie (szybkozłącza) a humpolec ma jedno męskie a drugie żeński jak sobie z tym poradzić >?

Skoro masz hitch to po co na przesuwnym masz wozić? one uciąg mają taki sam tylko że przesuwny ma mniejszy nacisk pionowy. W swoim farmtracu nie mam hitcha i dolnego zaczepu i musze na przesuwnym wozić ale martwię się że go zerwę. Poza tym rozrzutnik ma za wysoko przód. A co do złączek to jaki problem odkręcić i założyć taką żeby pasowała?

Ferdek07    62

To że rozrzutnik ma wysoko przód to uważam za zaletę, bo masz odciążone taśmy w podłodze w rozrzutniku, gnój przesuwa się dużo lżej i łańcuchy się nie wyciągają i lisztwy nie gną, mam to już spraktykowane ;

Wiadomość z agroFakt.pl

sthranislaw    0

nie zrozumieliście mnie proxa ma dwa zaczpy górny i dolni i pytam o ten dolni piton czy na niego można zaczepiac rozrzutnik pełny tzn. czy się nie oberwie

Ferdek07 a ja uważam za wade bo całe obciązenie mam na tylnej osi rozrzutnika(resorowany tandem...) i boje się że opony nie wytrzymają, a poza tym mam adapter pionowo a powinien być lekko do przodu pochylony przez co nierówno rozrzuca.

Skoro masz w ciągniku dolny zaczep czy tam ten piton i rozrzutnik jest na dolny zaczep to w czym problem bo nie kumam? ja dolnego nie mam więc kombinuje na przesuwnym. Dolny zaczep piton w trzech tysiach ciężko kupić...

Pavvelek    1

Kurcze dziwne bo ja za piton fix do zetora dopłacałem 1200zł( nie mylić z hitchem). Ale mniejsza z tym. Zaczep piton fix jest to zaczep dzięki któremu możesz obciazyc go rozrzutnikiem (czy jakąś maszyną jednoosiową) z większym naciskiem dyszla na ciągnik, a to dlatego że jest on o około 30-40 cm mniej wysunięty od listwy do przyczep jednoosiowych, a co za tym idzie mniejszy nacisk jest na tylną oś a jak wiadomo wzór na moment=siła * ramię. A więc im bliżej tylnej osi jest zamocowany dyszel tym mniejszy nacisk na nią działa. Więc nic się napewno nie oberwie, możesz być o to spokojny, jest po to by go można było bardziej obciążyć niż listwę albo ten zaczep przesówny. Jedyny mankament to mniejszy promień skrętu.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się