Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
g2osc

UR Kraków

Polecane posty

g2osc    25

Witam

Interesują mnie opinie na temat UR Kraków a dokładnie Wydział Inżynierii Środowiska. Jaki poziom jak tam jest itd?. Chce tam iść zaocznie

Pozdrawiam

ursuss    12

Witam ja jestem na wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji na kierunku geodezja i kartografia ale na dziennych na pierwszym roku... Ogólnie można powiedzieć że pracują tu ludzie i jest w miarę .

Wiadomość z agroFakt.pl

kaseji    0

z tego co mi wiadomo to na geodezji i inżynierii srodowiska jest wyższy poziom niż na agh :)

wszystko jest do zdania, na studiach liczy sie pochodzenie, pochodzisz pochodzisz i zdasz :)

Biskup    0

Kończą ten kierunek ludzie, którzy zaczynając nie mając zielonego pojęcia o rolnictwie. Problemowe przedmioty to pochodne chemii i genetyki.

proxy8441    72

no też tak słyszałem, kolega mi mówił że na dzień dzisiejszy jest ich na Rolnictwie ok.105 z czego ok. 5 miało do czynienia z Rolnictwem w praktyce reszta niewie co to pług i do czego służy.

dominik0020    0

ja skończyłem tą szacowną uczelnie na wydziale rolniczym i jest mi szkoda tej kasy którą w to wsadziłem bo jeżeli znasz się na rolnictwie i umiesz to stosować to tam zrobią ci tylko pranie mózgu!!! dowiesz sie np. że kombajnowy zbiór zbóż powoduje 30% straty plonu, że wąskie koła mniej ugniatają glebę i że 7 ton pszenice to są rekordowe plony!!!

Kamis2010    1

A kończył ktoś z Was kierunek Agro Unia ???? interesuje się tym kierunkiem. W tamtym roku było za mało chętnych i terasz szukam nowych :)

tomaszek767    1

Ja Skończyłem rolnictwo na UR. W mojej opinii jeśli chcesz zajmować się w życiu rolnictwem na poważnie to studiuj w poznaniu. Tutaj uczą przestarzałych technologii. Przykład zajęcia z pewnym profesorem z jednej w najważniejszych katedr na tym kierunku i Wchodzi gość na wykład i opowiada ze w uprawie pszenicy ozimej najistotniejsze jest bronowanie. Bronujesz dwa razy przed siewem później jesienią raz po siewie i na wiosnę tez się bronuje i dzięki bronowaniu uzyskasz przyrost plonu o pół tony z hektara. Paranoja. No i takich przykładów można by mnożyć;) Dlatego idź gdzie indziej no chyba ze po prostu potrzebujesz papierek ze masz wyższe wykształcenie rolnicze. Ja prowadzę swoje gospodarstwo studiuje dziennie i żałuje ze tutaj poszedłem. Jedynym plusem jest to ze mam blisko i mogę zając się spokojnie gospodarstwem.

kornel    3

zgodzę sie z opinią kolegi wyżej.

sam uczęszczam jeszcze na tą uczelnie, na kierunek: Rolnictwo i to co słysze od poniektórych profesorów jakie oni rzećży opowiadają to poprostu szczena opada...

ja za to miałem styk z opinią jednego z prowadzących profesorów który na wykładzie opowiadał nam że trzodzie powinno się karmić parowanymi ziemniakami a inny opowiadał nam że najlepszy zbiór ziemniaków uzyskuje sie kombajnem ziemniaczanym Bolko lub AnnA.

A i z tym bronowaniem ( jak pisze wyżej kolega @tomaszek) też miałęm przyjemność usłyszeć tą opowieść

Naprawde te metody które oni tam próbują przekazać sa niebywale przestarzałe a na poczatku gdy tam zaczalem chodzic to nie wierzylem walsnym usza ze takie cos moga uczyc na studiach :o;/

takze to jest moja krotka opinia na ten temat, sam nie wiem czy nie zmienie uczelni na kierunek nie zwiazany z rolnictwem.

Kamis2010    1

Jeśli ktoś chce zrobić studia podyplomowe na Kierunku Agro Unia to zapisujcie się na UR w Krakowie :) można szuka pracy później w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Kamis2010    1

Jak to teraz będzie ze studiami podyplomowymi ??? jak te zmiany wprowadzili z uzupełnieniem wykształcenia ??

Gerwazy    0

Ja też Was gorąco zachęcam byście siezapisywali na studia podyplomowe "AGRO-UNIA" aby mieć wykształcenie rolnicze, ponieważ ja też musze się na nie zapisać, trwaja 2 semestry - cena 3200zł

Kamis2010    1

O widzę że jak zostaną uruchomione te studia to razem będziemy studiować :) Zastanawiam się jak zareklamować ten kierunek a przecież jest bardzo atrakcyjny. Masz jakiś pomysł ????

jacus    102

koledzy kornel i tomaszek jeszcze dlugo musicie sie uczyc zeby dowiedziec sie ze jednak ten profesor od bronowania ma racje i wiele badan udowadnia ze bronowanie[ktore i ja stosuje] podwyzsza plon.

choc widze ze po 20 latach kiedy studiowalem na alejach to niewiele sie zmienilo poza nazwa , zreszta czy ar czy ur zawsze zostanie "wysrolem"

kornel    3
Napisano (edytowany)

moze i podwyzsza, nie zaprzeczam tego ale mi chodzi i to ze wogole nie sa poruszane nowoczesne technologie a to co niektorzy profesorzy mowia to szkoda komentowac, jedne z wielu przykladow napisalem wyzej ;)

Edytowano przez kornel

tomaszek767    1

Ja też nie podważam tego ze nie podwyższa plonu. Ale wg mnie każda szanująca się uczelnia powinna iść z duchem czasu i nie uczyć nas technologii naszych dziadków tylko przede wszystkim uczyć ekonomii i nowoczesnych rozwiązań. Można by wprowadzić jakaś historie uprawy i tam wygłaszać takie rzeczy. Kolego jacus powiedz mi jak mają gospodarstwa które uprawiają kilka tys. ha stosować taka technologie? Po pierwsze duże koszty paliwa. 2 Praca najemna 3. emisja szkodliwych gazów do środowiska. Profesor ma racja i tez się z tym zgadzam bo dzięki bronowanie rośliny lepiej się krzewią i przy okazji niszczymy w jakimś stopniu zachwaszczenie. Tylko czy na medycynie uczą sposobów walki z chorobami sprzed 20-30 lat?

egal    21

Ktos z agrofotowiczow wybiera sie na kierunki TRiL, zootechnika albo geodezja?

Edytowano przez egal

Bonzaj    6

z tego co mi wiadomo to na geodezji i inżynierii srodowiska jest wyższy poziom niż na agh smile.gif

wszystko jest do zdania, na studiach liczy sie pochodzenie, pochodzisz pochodzisz i zdasz smile.gif

Kto Ci takich głupot naopowiadał!!!!???

ursuss    12

Mam porównanie tych dwóch uczelni ja studiuję geodezję na UR a współlokator na AGH...

Jednoznacznie trudno ocenić gdzie łatwiej a gdzie trudniej, ale można porównać poszczególne przedmioty np.matematyka wyższy poziom i wymagania UR natomiast fizyka na UR jest lekka i przyjemna a na agh troszkę gorzej. Z samej geodezji ja na UR po pierwszym roku więcej wiem od współlokatora ale za to on ma większy prestiż ... AGH brzmi nieco dumniej jak UR.

Edytowano przez ursuss

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez drillw
      Uwaga, będzie obszernie

witam. w tym roku skończyłem liceum ogólnokształcące o profilu mat-fiz. maturę zdawałem podst.+ rozszerzenie z matmy i angielskiego.
      teraz zastanawiam sie nad jakimiś studiami. zainteresowania mam typowo rolnicze, ale też techniczno-mechaniczne, że się tak wyrażę. i mam teraz spory dylemat jakie studia wybrać. rodzice namawiają mnie na agh (jestem z woj. małopolskiego) lub na politechnike Krakowską. na tych uczelniach to pasowały by mi takie kierunki (rodzice też mi to proponują) jak Mechanika i Budowa Maszyn, albo Mechatronika, lub Inżynieria Akustyczna( to tak jeszcze sie waham).

Maturę zdam bez problemu( o ile z polskim coś sie nie wydarzy, ale może nie). z matmy podst. może 90-100% ang. podst. 80-90%, rozszerzenia ok 40-50%--w tym roku matura rozszerzona była z w razy trudniejsza niz2
      rok temu. więc nie tak źle.

ale mnie osobiście ciągnie do rolnictwa, do gospodarstwa. chciałbym mieć gospo swoje, ale czy to obecnie opłacalne?
      Marna cena mleka, drogie pasze, itp.

jeśli chodzi o gospodarstwo to nie musiałbym wszystkiego zaczynać od zera. mam ciągnik( c330, ale zawsze coś) i parę maszyn do zielonki( rotacyjna, taśmówka,zbierajaca,no i inne duperele pług, kultywator, itd.) pola,czyli łąk mamy 3ha( jak na Małopolskę, prawie Podhale, to tak średnio). w mojej wsi raczej nie ciężko o dzierżawy, aktualnie domowe gospodarstwa kończą działalność, obecnie gospodaruje co dziesiąte domostwo, więc pole by się znalazło. we wsi prócz jednego gospodarza większego(ok 100 sztuk bydla), jest kilku mniejszych(10 sztuk) a reszta łąk zostaje odłogiem. ale najważniejsze pytanie czy warto inwestować w rolnictwo w takiej sytuacji?

co ze studiami? Bo teraz wykształcenie rolnicze jest potrzebne przede wszystkim so dofinansowania z ue, ale jak prow sie skończy, to przecież niekt mi nie zabroni miec gospodarstwa, mając wykształcenie, np. inżyniera/magistra.

więc na co sie zdecydować? czy iść na agh(pk) i nie myśleć o rolnictwie? (studia technicze-praca raczej po tym będzie)
      chyba żeby iść na ten agh(pk) a zaocznie zrobic te studia rolnicze( dodatkowo, nie bedzie chyba to zbytnim obciążeniem, i potem zastanowić sie w jaką branżę iść?

proszę wszystkich o pomoc w podjęciu decyzji, jest to dla mnie bardzo ważne. proszę o rady, podpowiedzi co zrobi
      i z góry dziękuję.

[trochę się rozpisałem,ale co tam, tmat ważny]
      doceńcie , bo trochę się nastukałem w ekran telefonu
    • Przez l3ind
      Witam. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie chodzi mi o wybór studiów na ktróry teoretycznie mam jeszcze ponad rok ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie. Chciałbym pójść w rolnictwo gdyż od małego wychowuje się na wsi i jest to po części moją pasją lecz martwi mnie to iż nie jest to właściwa decyzja. Obszar gospodarstwa które chciałbym przejąć i rozwinąć to ok 10ha z czego tylko 1/3 to dziwerżawa i tu mam największy problem gdyż przy większym areale nawet bym się nie zastanawiał. Z maszynami nie ma problemu gdyż mój dziadek prowadził to gospodarstwo hobbistycznie i nie powiększał areału a maszyny są można powiedzieć aż nazbyt wystarczające i na obecnym areale nie mają zbytnio co robić. W ostatnich dwóch tata w pełni przejął gospodarstwo i od tego czasu produkcja zbożowa przynosi dużo większe zyski niż przed laty. Każą wolną chwilę staram się pomagać w rolnictwie i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość ale boje się że przy obecnym areale może być to zbyt ryzykowne. Co byście doradzili? 
    • Przez wojtek554
      Witam,
      Piszę pracę inżynierską związaną z eksploatacją maszyn rolniczych. Uprzejmie proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Ankietę proszę wypełnić w oparciu o dane dotyczące maszyn takich jak: pługi, brony talerzowe, agregaty uprawowe, agregaty do uprawy bezorkowej, gdyż to właśnie na tych maszynach skupiam się w swej pracy.  Ankieta powinna zająć maksymalnie kilka minut.  Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony na wypełnienie czas. W razie niejasności proszę pisać.
      https://goo.gl/forms/QVgTL26I4lip7Spm1
    • Przez Kasia_85
      Witam, czy posiadając studia licencjackie z turystyki międzynarodowej posiadam kwalifikacje, aby przekwalifikować się na rolnika? W ustawie jest zapisane, iż turystyka wiejska daje taką możliwość, zastanawiam się, czy turystyka międzynarodowa również? I czy 10 lat doświadczenia w pracy w rolnictwie, ale w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce, również daje mi możliwość przekwalifikowania się na rolnika? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 
    • Przez Dawid0510
      Witam 
      Jestem na pierwszym roku studiów na mechatronice, ale zastanawiam się czy nie przenieść się na Mechanike i budowę maszyn.
      Bo na mechatronice większość to jest elektronika , a na mechnice praktycznie sama mechanika. Osobiście bardziej się interesuje mechanika Lecz nie wiem czy po mechanice później znajdę pracę. Z góry dziękuję za odp.
      Chciałbym póxniej pracować w serwisie tylko po którym kierunku jest większa możliwość.