adamelo

Nowa Generacja prasy sipma

Polecane posty

adamelo    1

Witam wszystkich

Od niedawna weszła nowa generacja pras zwijających w nowym stylu wizualnym, oraz nowymi oznaczeniami. Mam pytanie co konkretnie zmieniło się w tych prasach? czy tylko kolor? czy zmieniła się konstrukcja tych pras ?jak to wpływa na ich wytrzymałości i eksplatację (czy pojawiły się jakieś wady)? :unsure: czy już ktoś taką prasę posiada i użytkuje chodzi mi konkretnie o Farmę łańcuchowo-walcową. Czekam na odpowiedzi na wiosnę mam zamiar kupić prasę sipmy i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić? I jeszcze jedno jak ceny się kształtują tych pras u was(wersja z siatką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

a cenowo nowe ile u was kosztują? Stary model nazewnictwo 569/1 w nowym 1221 bo u mnie duże rozbieżności. I ma ktoś taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

W ktorymś nowym typie tej prasy zostal zmontowany na podbieraczu wałek ktory zapobiega zapchaniu sie materiału na podbieraczu, jak to dzieje sie w dotychczasowych modelach. A generalnie tylko to nazewnictwo i kolor sie troszke zmienil. Widzialem ja na Bednarach tego roku. I podejrzewam że mam ja gdzies na zdjeciach u siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/sipma-w-nowych-barwach,31277.html

link do sipmy w nowym wyglądzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Dokladnie o ta samą mi chodziło. Jako pierwsze pojawiły sie we wrześniu na Bednarach. i Jeśli dobrze widze to to zdjęcie jest z Bednar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

A jaki to model na zdjęciu?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189
danielhaker    6898
danielhaker    6898

Przy dobijaniu czasami mało nie zgaśnie ale 11441 to by ją rozerwał a przynajmniej bezpieczniki na wałku co 5 minut by były zmieniane. Zapotrzebowanie pewnie z 50km. 5211 trochę przy słaby do niej ale gdy była kupowana to większego ciągnika nie było. 10 lat chodziła z 3P ale od kiedy zaczął mieć problemy z wałkiem to Zetor zaczął z nią współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Potwierdzam słowa Daniela, te starsze modele simpy z końca lat 90-tych, są bardzo wytrzymałe. Ja mam z roku 1997 i do tej pory nie naciągałem wogóle łańcucha w komorze, a rocznie robiła kiladziesiąt ha łąk i pól, teraz troche mniej, bo nie mamy już bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

ja dzisiaj byłem ogląda tą nową sipmę w pobliskiej agromie to cena była na nią 58 tyś. z siatka na szerokich oponach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

Podobno zastosowali mocniejszy łańcuch i kilka drobnych niuansów pozmieniali i to na tyle pytałem dziś delera.

Powiedział tęż że te prasy nie są tak wytrzymałe co kiedyś koniec lat 90,

ale to dotyczy wszystkich marek, bo ma tego sporo Class, John deer i inne zachodnie nie są tak wytrzymały jak kiedyś.

 

 

ja dzisiaj byłem ogląda tą nową sipmę w pobliskiej agromie to cena była na nią 58 tyś. z siatka na szerokich oponach itp.

 

 

U mnie najtańszą jaką znalazłem odwiedziłem 15 składnic z wyposażeniem w siatkę nowej generacji , opony szeroki są w standardzie, to cena kształtuje się na poziomie po upustach 58500 brutto (w nowym wyglądzie)+ rolka siatki gratis ;) więc nie jest źle i dobre warunki tranzakcyjnę. Ale co poniektórzy to mają takie ceny i marże że głowa boli (różnica) sięgała nawet 9 000zł :blink: do tego pełno płatny serwis i dowóz do klienta różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

a co byście radzili wybrać do 60 tysięcy brutto musi być nowa sipma farma 2 z siatką metalfach czy warfama czy inna?na 30 ha 700 bel rocznie wszystkiego po trochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj