Skocz do zawartości
proxa8

Wyskakujące biegi w Proximie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxa8    5

Witam

Mam problem z biegami w zetorze kiedy jadę po drodze i chcę przełączyć na 5 to wciskam sprzęgło włączam bieg i mi wyskakuje i słychać zgrzyty Jest tak że włączę bieg i za kilka sekund odbija go

Spotkaliście się z tym pomóżcie

Tylko 5 bieg tak szwankuje

mariusz(ZDUN)    175

synchronizator nie trzyma

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

sobota    0

Proxima 105.

Podbijam temat: drugi raz rozleciało się łożysko przy dolnym wałku skrzyni biegów - tak jakby nie wytrzymywało nacisku wałka. Wyglada jakby ścianka od obudowy była za cienka bo oryginalne łożysko wystaje za obudowę.

Czy ktoś ma może zdjęcia obudowy skrzyni biegów? Podejrzewam, że kolejna wymiana łożyska skończy się za rok tak samo:(.

Pozdrawiam.

krzada93    0

Witam,
W Ciągniku (Zetor Proxima Plus 8541) wyskakuje bieg wsteczny (rewers) oraz czasami występują problemy ze zmianą biegów 1,2,3,4(trzeba mocniej „szarpnąć”)

Po kilku próbach udaje się wrzucić wsteczny jednak często towarzyszą temu zgrzyty.

Mechanik wymienił tarczę sprzęgła i docisk, ale problem pozostał, wymienione zostało jeszcze: pompa sprzęgła i wysprzęglik 

Jeśli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki.
Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez ursusikc330m
      Witam wszystkich,mam Zetora Proxime 110 plus z 2011r i mam pytanie czy jest w niej zawór EGR??

• Przez luck30w
      Mam zamiar kupić zetora Forterre 105 tylko mam dylemat czy brać standardowe 14,9 R24 przód 18,4 R38 tył czy może szersze? Proszę użytkowników tych ciągników o opinie.
    • Przez wojtas
      Tak jak w tytule -kierunkowskazy  w proksie a właściwie ich brak. włącznik działa kontrolka działa a nic nie miga . prawdopodobnie przerywacz. może ktoś go wymieniał i wie gdzie się on znajduje bo nie mogę go namierzyć pomimo zdjęcia osłon pod tablicą zegarów. 
    • Przez Quercus78
      Chcę kupić ładowacz czołowy do zetora 9540 i nie mam pojęcia jaki. Producentów jest wielu , ale jaki wybrać.Będzie służył głównie do załadunku obornika,wapna i podnoszenia big bagów z nawozem. Pomoże ktoś ze swojego doświadczenia.