Skocz do zawartości
dannygumis

Unia vs Agro-masz vs ....

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

dannygumis    11

Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego z wysiegnikiem do siewnika, cena do 20000 netto. Miał by pracować jako talerzówka ewentualnie z siewnikiem.(hydropak mógł by służyć do obciażenia talerzówki). Proszę użytkowników takowych sprzętów o opinię bądź sugestie co do innych marek

Dobrze, że są humaniści na forum i chłopa poprawią! Prezydenci i to błędy robią.

Edytowano przez dannygumis

radex    3

też interesowałem się agregatem talerzowym i podobno Uni jest lżejszy na ciągnik do uciągu niż Agro-maszu. A jaki wał Cię interesuję?

dannygumis    11

pytałem to agro-masz z wałem packera 14500 netto waga 1100kg

Unia z takim samym wałem 20000 netto waga 1000kg

w agro- maszu średnica talerzy to 51 cm a uni nie spytałem. 

Waga wagą ale chodzi też o wytrzymałosc bo co z tego jak stali nawalą, ale byle jakiej. No i średnica talerzy też ma znaczenie, żeby w poplonie się nie zapychał 

Edytowano przez dannygumis

Wiadomość z agroFakt.pl

radex    3

Uni ma mniejsze talerze z tego co sie orientowałem i przez to jest lżejsza w uciągu...

a czy w te ceny wliczony jest hydropack?

JEDREK    16

ja mam unie aresa pracuje u mnie 3 sezon zero jakichkolwiek problemow 100% zadowolenia i zeby go zapchac no sciernisku to niewiem ile musialo by slomy lerzec na polu. tagrze polecam i pozdr ;)

kiju221    14

A co powiecie o Aresie TX lub TXL w wersji półzawieszanej również z hydropakiem, wersja 3 lub 4 metrowa. Posiada ktoś takie maszyny? Wdzięczny będę za rzeczowe informacje. Na stronie Unii jest napisane, że w opcji do tych agregatów można dobrać włókę( swoją drogą słabą mają tą stronę internetową), macie informacje co to za włóka? Czy to jest w stylu crossboard czy taka zwyczajna szyna? Agregat będzie głównie używany do niszczenia ściernisk, ale i również do uprawy pod buraki i rzepak i w przyszłości może by pracował razem z siewnikiem, więc musi mieć sprzęg. Ciekawie wygląda wał oponowy w opcji L-Drive. Ciekawe jak to wszystko się spisuje.@JEDREK próbowałeś siać bezpośrednio w ściernisko?

Edytowano przez kiju221

radex    3

ja to raczej myślę nad zawieszanym z hydropakiem. Trochę mniej miejsca zajmuje lepiej było by go schować pod dach :D

pawelec    85

Uni ma mniejsze talerze z tego co sie orientowałem i przez to jest lżejsza w uciągu...

a czy w te ceny wliczony jest hydropack?

ares w zależności od wersji (TL, TXL) ma różne średnice talerzy. TL 460mm, TXL 560mm.

dannygumis    11

Ceny podałem z hydropakiem i wałem packera. A może ktoś ma inną propozycję (agregat innej firmy). Np. Grano system użytkuje ktoś

hiniu23    0

A miał ktoś może doczynienia z agregatem firmy agromasar www.agromasar.pl/

Bardzo ciekawa konstrukcja ale nie wiem jak z jakością i nie mam żadnych informacji na temat jakości pracy. Ciekawa alternatywa do agromasza, grano, staltecha itp

Jeśli ktoś ma taki proszę niech napisze jak się to sprawuje.

matiu1224    3

Witam. Rozgladam sie za kupnem agregatow uprawowych UNIA, Agro-Masz, zainteresowal mnie agregat z Agro-Maszu uprawowo- podorywkowyhttp://www.agro-masz.eu/oferta/agregat-uprawowo-podorywkowy/5.0m widzial moze ktos ten agregat na jakis pokazach? Jeszcze biore pod uwage takie agregaty http://www.agro-masz.eu/oferta/agregat-uprawowy/3.6m-i-4.2m , http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=638 , http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=637.

Ceny katalogowe Agro-Masz http://www.agro-masz.eu/cennik/cennik_detaliczny_2012.pdf

ceny UNIA katalogowe z 2012 roku

unia max 4H masa 1900kg moc 110-130km

wal 2x Crosskill 320mm 21100zł

wal crosskill 320/ uzebiony strunowy 280mm 20800zł

wal uzebiony strunowy 320mm/uzebiony strunowy 280mm 20500zł

wal spiralny 470mm 21400zł

KOMBI 4.2m masa 1125 moc 90km cena 16700zł do cen jeszcze trzeba doliczys 23% vatu czekam na wasze odpowiedzi bo ja juz niewiem ktory wybrac mam czekam na wasze odpowiedzi

Piotrek1985    4

zastanów sie też nad agregatem uprawowym z expomu LECH, kupujesz jedna maszyne ale zmieniasz pola i masz tez ciężką bronę lub coś innego zależnie co wybierzesz

matiu1224    3

a tego expomu sie barzdo nie przygladalem bd bral go pod uwage, a co do ziemi to ruznie to jest od 1 - 4 klasy i trafiaka nie ciezkie gliny do uprawy na kturych to mozna pomarzyc dobrze uprawic lekkim agregatem i dochodze do wniosku ze chyba padnie na tego max-a lub jeszcze cos innego znajde

murtek    122

Ja proponuję Ci zakup MAXa. Jest w okolicy takowa maszyna i znakomicie się sprawdza. Praktycznie jest to taka sama maszyna jak mój ATLAS (z pominięciem przedniej włóki), więc z pewnością Cię zadowoli.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.