Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
JanGal

Rzepak ozimy problem z chwastami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak

JanGal    0

Witam,

W tym roku pierwszy raz od 9 lat uprawiałem ziemię pługiem pod rzepak i na dużą skalę na polu pojawiły się chwasty z którymi wcześniej nie miałem do czynienia wiecie może jakie mają nazwy ?, zdjęcia przesyłam poniżej.

sam8866.jpg

By skarabelusz at 2011-11-01

sam8863.jpg

sam8883.jpg

a tak w większości wygląda pole:

sam8876.jpg

sam8875.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ps. jak sądzicie brak P K ? czy pogoda?

sam8885.jpg

Edytowano przez JanGal

atomik    145

chwast to gorczyca polna mróz ją zalatwi także spokojnie natomiast kolor liści może być skilku powodów albo brak boru ale w tym roku tak jest na wielu polach ponieważ jest bardzo sucho i pomocą jest tylko deszcze wtedy wracają soki w roslinie i pobór składników z ziemi

lukas21    3

Po czym wnosisz, że to gorczyca? bo wg. mnie to jest rzodkiew świrzepa, mam to u siebie na polu ale chwast ten zaczyna rosnąć tylko tam gdzie zaczyna się dzierżawione pole.

Wiadomość z agroFakt.pl

radi103    1

To jest na pewno gorczyca, mam to samo na polu.Rzodkiew jest niższa i ma grubsze liście.Być może mróz ją załatwi,bo jest to chwast jary,ale co wyciągnie to wyciągnie z gleby i to podobno całkiem nie mało,także rzepak już nie będzie taki jaki powinien byc.

rafto    29

Wg mnie brak mu Azotu i fosforu. Jakie i ile stosowałeś nawozu pod rzepak ???

lukas21    3

a wiesz czym się różnią liście rzodkwi od gorczycy? jak nie to trochę poczytaj a potem pisz na forum

a tak poza tym czy to gorczyca czy rzodkiew to i tak znaczenia nie ma bo niczym tego nie zwalczysz, chyba ze wyrwiesz albo wypryskasz razem z rzepakiem.

atomik    145

ja dalej twierdzę że jest to gorczyca, rzodkiew też mam na nowo psoianej trawie - przy tych dwóch zdjęciach jest to trudne do odróżnienia ale jakby kolega zapodal inne zdjęcia to by wątpliwości nie było

Pajej    52

Te zdjęcia dodały mi otuchy bo mój rzepak jest ładniejszy a myślałem ze jest kiepski :lol:

JanGal    0

Wg mnie brak mu Azotu i fosforu. Jakie i ile stosowałeś nawozu pod rzepak ???

siarczan amonu tylko w dawce 120 kg pod korzeń nie karmię ani P ani K roślin już z 6 lat

atomik    145

siarczan amonu tylko w dawce 120 kg pod korzeń nie karmię ani P ani K roślin już z 6 lat

pozostawiam bez komentarza

Sylwia111    0

Witam

Moim zdaniem ten chwast to Raphanus Raphanistrum a NIE Sinapis Arvensis,ponieważ działki kielicha są przylegające,upewniając można by sie na podstawie łuszczyny.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?