Skocz do zawartości
wisniak222

Pneumatyka w renault

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wisniak222    1

Witam. Tak jak w temacie czy ktoś z was przy swojej renówce ma sprężarkę ???? Renaulty nie miały sprężarki ale czasami można spotkać. Jeśli ktoś ma niech wstawi zdjęcia i opisze wszystko co i jak, bo ja zamierzam do swojej założyć ale jest problem bo z przodu silnika mam tylko miejsce na jeden pasek klinowy który napędza alternator i pompe wodną i pod niego nie podepnę sprężarki bo za duże obciążenie, a pasowało by koło zamachowe od innego modelu??? Np.133-14 moja to 113-14. Jednak jak by były hamulce na przyczepę to by się lepiej śmigało szybciej i pewniej. Z góry dzięki.

izydor6280    485

kolego tez mamy 113 i jest kolo pasowe z miejscem na drugi pasek

w niektorych byla klima napedzana z paska, wiec szukaj z takiego modelu

wisniak222    1

ja mam tylko jeden pasek. Czyli od 113-14 tylko na dwa paski koło pasowe by pasowało bez żadnego problemu wyważenie itp. tylko jeszcze co ze sprężarką i zaworem odcinającym. Tak myślałem żeby np. wziąśc i oryginalny wyrównywacz od płynu hamulcowego zastąpić od zetora a od zetora ma właśnie wyjście na zawór odcinający. Lub druga opcja jak jest trójnik od płynu hamólcowego co idzie na pompe i poprowadzić przewód założyć np cylinderek od sprzęgłą od zetora i na zasadzie dzwigni to umoocować i wtedy by odcinał zawór.

Wiadomość z agroFakt.pl

endrju00711    11

Moim zdaniem prościej zrobić hydrauliczne przy przyczepach, lecz polskie prawo nie przewiduje możliwości korzystania z hamulcy hydraulicznych. A więc tak czy tak policja może się przyp..., zawsze można sie tłumaczyć że kupiło się taki ciągnik i dla własnego bezpieczeństwa zamontowałeś hydrauliczne w przyczepach, jak policjant będzie człowiekiem to da ci spokój, ale jak zabraknie mu do obiadu to będzie sprawiał kłopoty. ;) Na dzisiejszy dzień sam jeżdżę bez hamulcy w przyczepach z Renault, ale będzie przeróbka na hydrauliczne, bo strach gdzieś dalej tym jechać ;)

wisniak222    1

NO tak ale np. przy zetorze mam pneumatyke i cała wies ma hamulce pneumatyczne przy ciągnikach i przy przyczepach. Czyli łatwiej byłoby założyć sprężarkę do renault niż do 3 przyczep hamulce i w ogóle inne sprzęty.

pamo84    9

Pierwszy raz słyszę że w polsce nie wolno używać hamulców hydraulicznych ale spierał się nie będę uważam że jeżeli pojazd czy to traktor czy przyczepa przejdzie przegląd diagnosta stwierdzi że wszystko jest ok i dopuści go do ruchu to policja nie ma nic do tego może jedynie sprawdzić czy są sprawne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/renault-ares-640-rz-CID757-IDqxFAp.html?ref[0][path][0]=392209421&ref[0][ajax]=1&ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=details
    • Przez TomekLOP
      Witam
      W mojej 103,54 nisko podnosi podnośnik pytałem innych to max podniesiony ma 105cm mój podniesie tylko na 85cm podnosząc rękami za ramiona podnośnika osiągnę te 105cm, gdzie szukać problemu może są jakieś zawory krańcowe źle poustawiane. Chyba że jest jakaś regulacja przy dźwigni do podnoszenia. Podnośnik zwykły mechaniczny bez ehr.
      Dodaje filmik jak to wygląda: 

• Przez emsi1903
      Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.