Pawel96

Co po ziemniakach

Polecane posty

aster453    26

dokładnie najlepsze są ozime zboża na ziemniakach, ale ja miałem qq na ziemniakach a także jęczmnień (jary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

oczywiście że można. Dowal gnoju i siej.

Zboża ozime zwłaszcza w okolicach lasów to nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza że myśliwi nie płacą za szkody w uprawie po ziemniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Zwłaszcza że myśliwi nie płacą za szkody w uprawie po ziemniaku

Od kiedy i gdzie, koło łowieckie decyduje co, gdzie i po czym można posiać by uzyskać odszkodowanie Za utracone plony tytułem szkód wyrządzonych przez zwierzynę.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie wiem. Nigdy tego nie musiałem sprawdzać. Zapewne w sądzie wygrałby z nimi ale tak mi myśliwi powiedzieli.

 

Klauzula zawarta w art. 48 6) stanowi, że odszkodowanie nie przysługuje za szkody w uprawach rolnych założonych z rażącym naruszeniem zasad agrotechnicznych. Przepis ten stanowi, że w przypadku sadzenia ziemniaków przy lesie oraz siania np. kukurydzy w ziemniakach, odszkodowania rolnik nie uzyska.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie w tym roku skakali i nie chcieli wypłacić za szkody w pszenżycie, że niby jets taki przepis że jak pole graniczy z lasem to odszkodowanie sie nie należy. Ale moje pole nie graniczyło bezpośredno z lasem tylko z polem sąsiada które było zarośnięte drzewami i dopiero one graniczyło z lasem. Ja zawsze siaje pszenice zimową po okopowych i jak były szkody to zawsze wypłacali. Niech ci podadzą paragraf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem. Nigdy tego nie musiałem sprawdzać. Zapewne w sądzie wygrałby z nimi ale tak mi myśliwi powiedzieli.

 

Klauzula zawarta w art. 48 6) stanowi, że odszkodowanie nie przysługuje za szkody w uprawach rolnych założonych z rażącym naruszeniem zasad agrotechnicznych. Przepis ten stanowi, że w przypadku sadzenia ziemniaków przy lesie oraz siania np. kukurydzy w ziemniakach, odszkodowania rolnik nie uzyska.

Płodozmian, jest jednym z podstawowych założen prawidłowej agrotechniki. Jeśli koło łowieckie ma wątpliwości wobec upraw prowadzonych w sąsiedztwie lasu jedyną czynnością, którą może wykonać jest ogrodzenie pola należącego do rolnika na własny koszt.

Myśliwego który ci tak powiedział proponuję zabić.........śmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-do mnie kiedyś też myśliwy powiedział -"siej pan kukurydzę na polu nie graniczącym z lasem" a ja na to-"to znajdź mi pan pole w mojej wsi nie graniczące z lasem",rozejrzał się i się zamknął :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj