Skocz do zawartości
Pawel96

Co po ziemniakach

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

aster453    24

dokładnie najlepsze są ozime zboża na ziemniakach, ale ja miałem qq na ziemniakach a także jęczmnień (jary)

saszeta    73

oczywiście że można. Dowal gnoju i siej.

Zboża ozime zwłaszcza w okolicach lasów to nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza że myśliwi nie płacą za szkody w uprawie po ziemniaku

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zwłaszcza że myśliwi nie płacą za szkody w uprawie po ziemniaku

Od kiedy i gdzie, koło łowieckie decyduje co, gdzie i po czym można posiać by uzyskać odszkodowanie Za utracone plony tytułem szkód wyrządzonych przez zwierzynę.

Edytowano przez xemit

saszeta    73

nie wiem. Nigdy tego nie musiałem sprawdzać. Zapewne w sądzie wygrałby z nimi ale tak mi myśliwi powiedzieli.

Klauzula zawarta w art. 48 6) stanowi, że odszkodowanie nie przysługuje za szkody w uprawach rolnych założonych z rażącym naruszeniem zasad agrotechnicznych. Przepis ten stanowi, że w przypadku sadzenia ziemniaków przy lesie oraz siania np. kukurydzy w ziemniakach, odszkodowania rolnik nie uzyska.

Edytowano przez saszeta

poosa21    53

U mnie w tym roku skakali i nie chcieli wypłacić za szkody w pszenżycie, że niby jets taki przepis że jak pole graniczy z lasem to odszkodowanie sie nie należy. Ale moje pole nie graniczyło bezpośredno z lasem tylko z polem sąsiada które było zarośnięte drzewami i dopiero one graniczyło z lasem. Ja zawsze siaje pszenice zimową po okopowych i jak były szkody to zawsze wypłacali. Niech ci podadzą paragraf.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem. Nigdy tego nie musiałem sprawdzać. Zapewne w sądzie wygrałby z nimi ale tak mi myśliwi powiedzieli.

Klauzula zawarta w art. 48 6) stanowi, że odszkodowanie nie przysługuje za szkody w uprawach rolnych założonych z rażącym naruszeniem zasad agrotechnicznych. Przepis ten stanowi, że w przypadku sadzenia ziemniaków przy lesie oraz siania np. kukurydzy w ziemniakach, odszkodowania rolnik nie uzyska.

Płodozmian, jest jednym z podstawowych założen prawidłowej agrotechniki. Jeśli koło łowieckie ma wątpliwości wobec upraw prowadzonych w sąsiedztwie lasu jedyną czynnością, którą może wykonać jest ogrodzenie pola należącego do rolnika na własny koszt.

Myśliwego który ci tak powiedział proponuję zabić.........śmiechem.

jaro    163

Dokładnie-do mnie kiedyś też myśliwy powiedział -"siej pan kukurydzę na polu nie graniczącym z lasem" a ja na to-"to znajdź mi pan pole w mojej wsi nie graniczące z lasem",rozejrzał się i się zamknął :D .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się