Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ARTEXX

Renault ares 540 kontrolka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ketrab    1

Witam:)

jest to kontrolka od zatkanego filtra hydrauliki.

z tego co sobie przypominam było gdzieś już na forum wspomniane o tej kontrolce:D albo na PW z kims pisałem...nieważne

wystarczy przeczyścic filtr hydrauliki, masz 3 filtry za tylnym prawym kołem, musisz odkęcic ten największy (taki okrągły najprawdopodobniej będzie biały), ten duży można czyścic, te dwa mniejsze takie podłóżne się wymienia, jeśli czyszczenie nie pomoże przy wymianie oleju hydraulicznego radze wymieni wszystkie 3 filtry(trochę zabulisz no ale cóż)a w między czasie sprawdź wtyczkę przy czujniku tego filtra, warto ją przeczyścic

Wiadomość z agroFakt.pl

maliniak985    0

W moim aresie też co nieraz zaświeca się ta kontrolka i dlatego mam pytanie. Przy czyszczeniu tych 3 filtrów trzeba koniecznie spuścić olej czy jest jakaś inna możliwość? Nic się nie stałoby jakbym jeździł przez kilkanaście motogodzin z zatkanymi filtrami?

ptaszyna    125

Z czyszczeniem filtrów to niezbyt dobra rada a już na pewno tego dużego, wymiennego ( nie wiem jak to zrobić), wygląda tak;http://allegro.pl/filtr-oleju-hydrauliki-massey-ferguson-mf-hf7952-i3568332004.html. Te małe wymienne można próbować czyścić ale efekt marny ( sam próbowałem) a wygladają takhttp://allegro.pl/filtr-hydrauliki-massey-ferguson-mf-wklad-filtra-i3521423961.html. Do wymiany (demontażu) filtrów nie trzeba spuszczać oleju, pojeździć można na przypalającej się kontrolce, filtry się nie zapchały tylko są mniej drożne, większy opór przepływu. U mnie gdy jeździłem na przygęstym oleju ( agrol U) też się świeciła do póki olej się nie rozgrzał.

maliniak985    0

Dzięki za cenne rady . Pół roku temu był wymieniany olej , chciałem od razu nowe filtry wsadzić ale mieli akurat jeden tylko w pobliskim sklepie i dlatego żadnego nie wymieniłem . Ale u mnie jest tak jak u damianbudzyn po 20 minutach już nie świeci . Po zimie wymienię i będzie dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować