Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek1234513

Akpil km80 3+1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Akpil

Mam Ursusa 1014 i trafiła mi się okazja kupna takiego pługa dość tanio tylko zastanawiam się czy mój sprzęt da sobie z nim radę?Posiadam 15 ha ziemi klasy 4-5-6.Ok.4 ha 5-6 klasy to mocna górka.Proszę o opinie czy ten pług się sprawdzi czy może lepiej kupić nową zagonówkę?

sebau1212    19

Jeżeli to jakaś wyjątkowa okazja to ja bym wziął tego akpila... To jest 3+1 także można zawsze z niego zrobić 3+ Pod te górki 4 skiby to miała by co robić... Co prawda zapotrzebowanie mocy do niego jest 100km ale szkoda przemęczać ciągnik.. Dlatego myślę że można spróbować z tym obracanym najwyżej jeden korpus odkręcić...;)

henes    11

Kupuj śmiało,mam taki.U mnie współpracuje on z MTZ Belarus 1025.3[105KM],który radzi sobie z nim bez problemu nawet na ciężkiej glebie.Jeśli nawet będziesz miał problem ze względu na górki to zawsze możesz zrobić tak jak pisze sebau 1212.Pług jest ok.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A renault ares 550 95km z turbo poradzi sobie z takim akpilem ? u mnie ziemia 3 i 4 klasa ja jednym polu duza gorka gliniasta...

damian83    11

producent podaje że akpil km80 ma zapotrzebowanie MOCY 100KM JA JEZDZIŁEM U 914 I BEZ PROBLEMU DAWAŁ RADE NA ZIEMI 3 KLASY ALE ZAWSZE LEPIEJ MIEĆ ZAPAS MOCY....

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mieszko12k
      Witam. Chciałbym kupić pług obrotowy do Renault 103-14 4cyl 90km. Posiadam ziemię klasy 3. Jaką szerokość lemieszy, ile sztuk korpusów? O co chodzi z obrotem na dwa węże? Żeby odorać od miedzy potrzebna jest zmienna szerokość? Proszę o dobre rady oraz o pomoc w wyjaśnieniu co musi mieć pług żeby później nie żałować.
    • Przez Ares1x
      Witam posiada ktoś z was pług agromasz po3 z dokręconym 4 korpusem? 
      Zastanawiamy się nad dokupieniem 4 korpusu ale boimy się, że nie będzie się dało go przewrócić przez brak kostki pamięci. 
      Posiada ktoś taki pług 3+1 bez kostki pamięci? 
    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 

• Przez eddi87
      Witam, Panowie czy ktoś jest w stanie rozpoznać producenta lub model prezentowanego pługa? Oraz może ktoś wie jak wygląda dostępność części?

• Przez Zibo123123
      Witam! Chciałbym prosić o dobrą radę.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.