Skocz do zawartości
marcin081998

Problem z Bizonem Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Z056

witam mam problem z bizonem z056 a mianowicie z wytrząsaczami, które trą z prawej strony o blachę o tgz d*py

boje się że jeszcze w żniwa kombajn może mi się zapalić dlatego proszę o pomac co mam z tym zrobić jak to naprawić

jaco7394    0

Wystarczy ze wymienisz lozyska na wytrzsaczach . sprawdz tez czy boki wytrzasaczy sie nie poprzecieraly.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie zaraz łożyska do wymiany bez przesady - chyba że są rozwalone to tak. Normalnie wystarczy popuścić śruby od klawiszy i przestawić, otwory są w kształcie fasolki, ewentualnie poluzować łożysko i tam przestawić .Być może że samo się poluźniło i się przestawił.

Edytowano przez MAT912

Wiadomość z agroFakt.pl

damianus2222    98

a wiec zależy gdzie trze :P jeżeli na przednim wale to poruszaj klawiszkami i zobacz gdzie jest luz. Pamietaj ze jak sciagniesz wał, i posciagasz osłony to zobacz czy mocowania nie sa popekane, oraz stopy na klawiszach :P oraz zaznacz te nakrętki które sie odkręca, aby ponownie je ustawić w tym samym połżeniu :) i jak juz bedziesz je skręcał, to ja sie zawsze kłade w srodku, i je wszystkie mocuje na 1 nakretke tak lekko a ojciec kreci kołem i słucham gdzie trze i rozstawiam je tak aby nie tarło, jak juz nigdzie nie słysze z tyłu i w srodku to skręcam. Ja je naprawiałem już kilka razy wiec troche moge o nich powiedzieć :P

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez crashi4
      Po rozsypaniu się łożyska oporowego na przekładni odrzutnika okolice przekładni mam obrzucone wytopionym smarem z tego łożyska.. Obroty młocarni są ok. 950-1000. Pas na kole odrzutnika wychodzi 2 mm, ale podczas koszenia strasznie grzeje się łożysko oporowe i ta obudowa na kole odrzutnika...łapę jak się przyłoży to z palców się frytki robią;-)).. robiło to już dwóch fachowców najlepszych i najdokładniejszych z okolicy.. Przy koszeniu pszenżyta takiego konkretnego po jednym przejeździe muszę chwilę odstać, bo się kiedyś zjaram z tym bizonem..rok prod.1989, 1200 mth...więc o co chodzi...powinien gryźć jak ta lala, a nie czekać aż ostygnie przekładnia odrzutnika. Majstry twierdzą że tam ma być taka temperatura, sprawdzaliśmy przy innych kombajnach i jest tam gorąco ale nie aż tak..

jeśli ktoś miał podobne problemy to proszę o porady.
    • Przez lakiki
      Witam mam problem  z naciągiem pasa młocarni  praktycznie  przy maksymalnym naciagu pas jest dalej luzny a kola wariatora są rozszerzone  pas schowany   do tego luźny dalej. Owszem obroty ma ponad 10000 ale przy wjechaniu w gęste zboże bęben staje pas zaczyna sie ślizgac  co jest nie tak z tym naciagiem wydaje mi sie ze dobrze wszystko robie co do naciagniecia pasa dodam ze pas jest dobry  Proszę o odp. 
    • Przez DyzioTracor
      Witam. Chcemy kupić bizona z056, silnik po remoncie góry pali od strzała, ciśnienie trzyma i dowiedzieliśmy sie ze mógł ten silnik być przegrzany jakie mogą być teraz objawy z tym związane. 
    • Przez ursusikc330m
      Witam,zregenerowałem wtryskiwacze w moim Bizonie a on dalej przykapca na niebiesko co jeszcze trzeba zrobić?
    • Przez MAŁYROLNIK1
      Potrzeuje szybko instrukcj opsługi