Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawero

Kupno owiec i danieli .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawero    0

Mam zamiar kupić kilka owiec głównie jako hobby , ale kompletnie nie wiem gdzie i od kogo. Co prawda w internecie jest sporo ogłoszeń jednak wszystkie z małopolskiego a ja mam z 700 km wiec interesowało by mnie kupno w okolicach woj. (kuj-pom) a najlepiej Grudziądza.

Jeśli chodzi o daniele również chce kupić może z 2 samice i samca tu akurat mam gdzie kupić ale chciałbym się dowiedzieć o sytuację prawną odnośnie ich - czy jakieś specjalne warunki trzeba spełnić trzymając je ? pozdrawiam

Karol445    38

Owce górskie nie za bardzo by się nadawały na twoje okolice (podejrzewam że masz teren głównie nizinny) jeśli chcesz kupić owce to proponowałbym zadzwonić do związku hodowców tam ci doradzą Ja bym ci mógł sprzedać ale też masz do mnie daleko. A co do sytuacji prawnej hodowli danieli to sa to normalne zwierzęta i nie ma co do nich żadnych specjalnych wymagań

Dawero    0

Tak masz racje same tereny nizinne u mnie ale przykładem może być mój sąsiad który miał przez długi czas owce ale zlikwidował gdzieś z 5 lat temu . Więc myślę że źle im by nie było. :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    38

Ale pewnie miał owce jakiejś rasy nizinnej i wtedy nie ma problemu. Jedyne co to leki na motylicę trzeba dawać.

Fokus92    0

A co powiedzieli byście o owcach kameruńskich?? Da się na nich zarobić?? Mam w okolicy sporo nie użytków które mógłbym wykorzystać, nie było by problemu z sianem, również budynki wyremontowalem i stoją puste. Liczę na pomocne wypowiedzi. Pozdr

robert812    54

Panowie... czy ktoś z was hoduje daniele? Na wiosnę będę miał 3 zacielone matki. Jakie mają wymagania, ile potrzebują terenu na jedną sztukę? Czy potrzebna jest jakaś wiata do schronu przed wiatrem i opadami? Mają u mnie żyć na łące, około 35 arów ogrodzonej siatką leśną. Rośnie tam kilka drzew. Co jeszcze muszę im przygotować? Jest to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami.

marian20    21
Witam. Czy ktoś z forumowiczów posiada na sprzedaż tryki rasy charolaise?? Pilnie potrzebuję minimum 1 a najlepiej 3 sztuki.

jabop    0

Jestem początkującym hodowcą owiec. Kupiłem póki co 5, ale powiedzcie mi, ile powinienem mieć by ich hodowla mogła się chociaż trochę zwrócić? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Pasja
      Witam! Mam dylemat, kupiłem miesiąc temu owce kameruńską. Sprzedawczyni nie wiedziała do końca czy jest kotna wiecie jak na 100% sprawdzić czy jest kotna? Z góry dziękuję! 
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez bimber
      Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.
    • Przez jasie241
      drodzy forumowicze mam bardzo poważny problem z sąsiadem ponieważ gdy wypuszczam owieczki z owczarni aby się pasły to sąsiad strzela petardami bo zauważył że gdy strzela to owce się boją i uciekają  do owczarni. P roszę o pomoc jak można tego sąsiada załatwić.Czy policja coś poradzi czy może jakaś inna instytucja pomoże proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam  
    • Przez Łukasz_z_mazur
      Cześc 
      Szukam wełny owczej w okolicach Podlasie / Mazury. Może być spoza tego regionu.
      Nie jestem rolnikiem tylko początkującym producentem, a wełna jest jednym z surowców jakiego potrzebuję do swojej działalności.
      Proszę o informacje o cenie wełny surowej, czesanej, pranej itd.
      kto co ma. Najlepiej konkrety na priv a duperele i wymówki tutaj ;).
      Chcę wiedzieć jaka jest sytuacja na rynku wełny w naszym pięknym kraju a gdzie zapytać lepiej jak na agrofoto.pl !!??
      Pozdrawiam 
      Łukasz

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.